Vězení je zřejmě souzeno čtyřiatřicetiletému nenapravitelnému recidivistovi, který během uplynulých dvou měsíců vnikl na Ostravsku do bezmála padesáti zaparkovaných vozidel.

Jako výstraha mu nestačilo ani červencové zadržení, po kterém mu policisté prokázali na třicet vloupání. První provedl pouze den poté, co opustil brány žaláře, kde si odpykával trest za předchozí delikty. Po výslechu a sepsání protokolu byl propuštěn na svobodu. Varování, že v případě dalších problémů ho s téměř stoprocentní jistotou čeká vazba, nebral vážně, což se mu vymstilo. Policisté ho nyní znovu zadrželi a usvědčili z dalších vloupání, které provedl po svém prvním zatčení. Celkový počet krádeží od začátku prázdnin do těchto dnů se blíží padesátce. Číslo přitom nemusí být konečné.

Během srpnových a zářijových krádeží způsobil škodu za téměř dvě stě tisíc korun. V součtu s červencovými činy to již dělá více než půl milionu korun.

„Do vozidel se dostával vždy stejným způsobem – rozbil okno zadních dveří. Vloupal se automobilů v Porubě, Zábřehu, ale i Dubině či Svinově. Bral vše, co v nich nepoučitelní majitelé zanechali. Vzal peníze, osobní dokumenty, klíče, notebook, ale také pracovní oblečení či stan a spací pytel," uvedl Petr Svoboda z ostravské policie.

Největší „úspěch" zloděj zaznamenal počátkem září, kdy z automobilu značky Mazda zaparkovaného v Ostravě-Porubě vzal pytel s golfovými holemi, golfovou obuv, rukavice a také peněženku s platebními kartami a osobními doklady. S kartami se následně vydal k bankomatu, hotovost se mu naštěstí vybrat nepodařilo. Je obviněn z trestných činů krádeže, poškození cizí věci a neoprávněného opatření, padělání a pozměňování platebního prostředku. Ve vězení by mohl strávit pět let. Okresní soud v Ostravě na něj uvalil vazbu.