Smutným hrdinou je motorkář, který před časem přijel za kamarádem do Ostravy. Motocykl za šedesát tisíc korun odstavil v Janáčkově ulici v centru Ostravy a vyrazil na Stodolní ulici. Zde jej nejprve nad ránem okradl a surově zbil neznámý zloděj.

„V okamžiku, kdy telefonoval, mu pachatel vytrhl mobilní telefon. Muž se za ním rozběhl, posléze byl ale fyzicky napaden takovým způsobem, že bylo zapotřebí lékařské ošetření," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že oběť přišla také o peněženku, platební karty a další věci.

Motorkářovy trable tím ale neskončily.

Když se následující den vydal pro motorku, zjistil, že zmizela. Jak se ukázalo, ukradli jí dva zloději. Stroj po dohodě s dalším mužem naložili do auta a odvezli ke známému do garáže.

O vydařené krádeži se však zanedlouho dozvěděli další lidé, kteří se rozhodli zloděje okrást. Vnikli do garáže a s motorkou odjeli. Poté ji za deset tisíc korun prodali. Kupec upravil výrobní číslo karosérie a provedl i další změny. S motorkou jezdil více než měsíc. Vše ukončila až havárie.

„Motocykl byl zajištěn policisty po dopravní nehodě, kdy řidič z místa utekl," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková s tím, že znalec z oboru kriminalistické techniky dokázal pozměněná výrobní čísla motocyklu identifikovat. Vyšlo tak najevo, že jde o motorku ukradenou před časem v centru Ostravy. Policisté se pak dostali k sedmi mužům majícím s případem co do činění.

Dva z nich, kteří motocykl odvezli, jsou stíháni za krádež, zbylých pět se bude zodpovídat z podílnictví­.