Uvedený je podezřelý ze spáchání trestného činu loupeže. Toho se měl dopustit dne 10.března 2011 v objektu Komerční banky v Mariánských Horách.

"Pracovnici pokladny předložil papír s textem, že se jedná o přepadení, a že pokud mu nevydá hotovost, použije granát, který má u sebe. Ta pachateli vydala 12 200 korun," uvedl k případupolicejní komisař Petr Svoboda.

Sstátní zástupce vydalna Kaminského předběžný souhlas se zadržením.

"Jmenovaný vystupoval i pod jménem Josef Židek," popsal dále muže Svoboda s tím, že se jedná se o muže bílé pleti působícího zanedbaným zevnějškem.

Je 175 cm, velmi štíhlé až vychrtlé postavy. Má výrazné vystouplé lícní kosti, hnědé vlasy a neupravené zanedbané ruce. Může být zarostlý v obličeji, hovoří výborně česky i polsky.

Je velmi zručný zedník – obkladač. Vyhledává osamělé ženy, u kterých následně přebývá. Navštěvuje herny a může se zdržovat na ubytovnách.

Policie žádáobčany, kteří by mohli k pohybu či pobytu výše jmenovaného podat jakékoliv informace, aby se ozvali na tel. č. 974 726 719,popř. na bezplatné lince 158,nebo přišli osobně na kterékoliv oddělení Policie ČR.