„Pachatel se po ploše pohyboval s vozem v době, kdy se na ní nenacházela voda. Došlo k poškození speciální plochy takovým způsobem, že nátěr je poškozen až na asfaltový povrch,“ uvedla mluvčí ostravských policistů Gabriela Holčáková s tím, že neznámý řidič jezdil po ploše asi dvacet minut a celou dobu ho přitom natáčela kamera.

„Ze zajištěného obrazového záznamu je patrné, že z vozidla v určitou dobu dokonce vystoupil spolujezdec a jízdu dokonce natáčel prostřednictvím mobilního telefonu,“ uvedla dále Holčáková. Policisté po pachateli pátrají. „Kriminalisté zjistili popis poměrně atypického vozidla podezřelého, konkrétně šlo o vůz značky Subaru Impreza, modré barvy.

K dalším popisu lze uvést, že na přední kapotě vozu je umístěn nápis subaru bílé barvy o velikosti zhruba dvacet centimetrů,“ sdělila Holčáková. Vůz je dále na přední kapotě opatřen „lapačem“ chlazení vzduchu a zadním přítlačným křídlem s nápisem subaru. Na vozidle byla litá kola zlaté barvy. „Vzhledem k poměrně atypickému vozu i zajištěnému záznamu žádáme svědky o sdělení jakékoli informace k prověřované věci na lince 158,“ uzavřela Holčáková.