"Opět lze mluvit o perfektní spolupráci mezi občany a policií. Díky rychlé a okamžité reakci náhodného svědka oznámením na tísňovou linku 158, perfektní komunikací s policistkou z operačního střediska a následnou navigací policistů, měl muž podezřelý z protiprávního jednání během několika minut pouta na rukou," uvedla policejní mluvčí Eva Michalíková. 

Nepříjemný zážitek prožila pětadvacetiletá žena v minulém týdnu, když procházela parkem Komenského sady v Ostravě Přívoze. Ve večerních hodinách k ní přišel neznámý muž a zeptal se, kolik je hodin. "Po odpovědi se dočkala nabídky: "máš kluka, nechceš mít se mnou sex?" Na to nereagovala a od muže se odvrátila. Ten se zřejmě s tímto neztotožnil a měl ji začít osahávat po těle. Mladá žena se začala bránit a muže od sebe odstrkovat. Ten se však své touhy po ženě nevzdal a stále měl ženu atakovat doteky i na intimních místech," popisuje dále mluvčí policie.

Muž nakonec přestal. "Zřejmě ale nechtěl odejít s prázdnou a poškozené měl z ruky vzít mobilní telefon. Žena byla v šoku křičela, to zaslechl právě projíždějící muž na jízdním kole. Po získaných informacích od ženy se vydal za neznámým pachatelem a přitom okamžitě vytočil linku 158," řekla dále mluvčí policie.

Po celou dobu komunikoval s policistkou operačního střediska až do příjezdu hlídky. Té sdělil popis muže a směr jeho útěku. Policisté z oddělení hlídkové služby Ostrava propátrávali blízké okolí, kdy si všimli muže schovaného za stromem. Po zákonných výzvách muž ze svého úkrytu vyšel a už z dálky volal, že mobilní telefon při útěku odhodil. Ten už mezitím našel oznamovatel za betonovou zdí u řeky Ostravice.

"Ve zkráceném přípravném řízení komisař 7. oddělení obecné kriminality sdělil podezření 29letému muži ze spáchání přečinu znásilnění a přečinu krádeže. Obviněný muž s kriminalisty spolupracoval, doznal se jak k samotnému osahávání ženy, tak ke krádeži mobilního telefonu. V případě odsouzení mu hrozí až pětileté vězení," dodala policejní mluvčí. 

Policie od začátku tohoto roku do 16. října 2022 evidujev Ostravě 34 přijatých oznámení trestného činu znásilnění. "Jedenadvacet skutků z toho počtu je již nyní objasněno," dodala mluvčí policie.