Podle vrchního soudu byla Vajdova vina jednoznačně prokázána a také trest je zákonný a přiměřený.

Státní zástupce tvrdí, že se Vajda chtěl zbavit manželky a zároveň nepřijít o nic z toho, co spolu nabyli. K vraždě si měl najmout bezdomovce, s nímž se několik týdnů předtím náhodně seznámil. Za odstranění manželky mu nabídl peníze. Oslovený muž, který o sobě tvrdil, že je protřelý kriminálník, nabídku naoko přijal. „Řekl mi, že potřebuje zlikvidovat manželku, jestli bych ji dokázal zabít. V první fázi jsem si myslel, že si dělá legraci. Mám za sebou nějakou minulost, ale člověka bych nikdy nezabil," řekl muž. Vajda mu nabídl částku v řádech desítek tisíc korun, slíbil také auto, další materiální zabezpečení a zajištění práce.

Muž si vzal zálohu, nechal se ubytovat, dostal také mobil a notebook. „Přistoupil jsem na jeho hru. Konečně jsem si připadal jako civilizovaný člověk. Samozřejmě bych jeho manželku nezlikvidoval. Později bych mu řekl, že to neudělám, a všechno bych mu vrátil z toho, co vydělám v práci," řekl soudu muž.

Zanedlouho ale pochopil, že se mu situace vymyká z rukou. Vajda na něj údajně naléhal, aby provedl, co slíbil. Vše mělo vypadat jako náhodné loupežné přepadení, během kterého žena zemře. Vajda dokonce manželku vylákal na různá místa, kde měl na ně čekat bezdomovec. Ten ale nikdy nepřišel a Vajdovi se vymlouval na různé komplikace. Nakonec se rozhodl jít na policii. Měl totiž obavy, že si Vajda na vraždu najme někoho jiného. Policisté bezdomovci dali nahrávací zařízení a poslali jej za Vajdou, kterého posléze zatkli.

Vajda se hájil tím, že vraždu neplánoval. Prý šlo jen o poněkud drsnou hru. Údajně chtěl bezdomovce vytrestat za jeho chvástání ohledně bohaté kriminální minulosti a znalosti podsvětí. „Popichoval jsem ho. Chtěl jsem dokázat, že si vymýšlel," řekl Vajda, který nahrávku rozhovoru mezi ním a bezdomovcem označil za policejní provokaci. Podle něj byl muž instruován, jak vést rozhovor, aby policie získala důkazy, které potřebovala.

Vrchní soud ale všechny Vajdovy argumenty odmítl. Verdikt je pravomocný a není proti němu odvolání.