Zaměřoval se především na hotovost a mobilní telefony. Stodolní ulici pachatel navštěvoval zvláště o víkendech. „Objednal si pití, pozoroval, co se v klubu děje. Ve chvíli, kdy si všiml, že někteří lidé opustili svoje věci, tak toho využil. Odcizil jim buď celé kabelky, nebo peněženky a mobilní telefony. Potom z klubu odešel, vzal si cennosti, jako jsou peníze, telefon, pak se do klubu vrátil a pokračoval,“ řekl ostravský kriminalista Radim Bouchner.

Některé kluby měl podle kriminalisty vytipované a chodil do nich pravidelně. Ukradené telefony následnězpeněžil. Některé prodával neznámým lidem, jiné zanesl do zastavárny. Způsobil celkovou škodu ve výši 330 tisíc korun.

Samotné prověřování nebylo jednoduché a probíhalo zhruba půl roku. „Policie nemá z místa činu žádné stopy. Neexistují ani kamerové záznamy, které by dokumentovaly spáchání trestného činu. A osoby, které se bohužel staly poškozenými, nebyly schopny udat, kdo je okradl, jelikož byly třeba silně podnapilé nebo nevěnovaly pozornost svým věcem,“ řekl Bouchner.

Kriminalisté museli zvolit jinou metodu vyšetřování. „Začali jsme pracovat s naším informačním systémem a vyhlédli jsme si osoby, které v posledních třech letech měly v držení odcizený telefon a nebyly za tuto věc nikdy trestány. Tam, kde počet byl větší, tak jsme u nich dělali prověrky v zastavárnách,“ řekl kriminalista.

Na základě všech zjištěných důkazů se pachatel ke krádežím přiznal. Jedná se o muže, který není z Ostravy a v hledáčku policie nikdy nebyl. Podle kriminalisty obviněný muž chodil do práce. Nepoctivě vydělané peníze utrácel především za ženy, kterým hradil například útratu.

(mr)