Její mírně řečeno nestandardní chování vyvolalo nevoli dalších pasažérů. Na místě nejprve zasahovali strážníci, které zasypala sprškou vulgarismů. Stejně dopadli i příslušníci Policie ČR. „Spektrum nadávek žena postupně rozšířila. Mluvou úředních záznamů bychom mohli uvést, že policisty posílala do nepublikovatelných míst," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Následovalo předvedení na obvodní oddělení a eskorta na záchytku. Po celou dobu čelili ochránci zákona slovním i fyzickým napadáním.

„K nadávkám přibyl odpor, a to nejprve pasivní a později i aktivní. Žena postupně přidala kopy. Po několika pokusech se jí podařilo zakročujícího policistu zasáhnout," dodala mluvčí.

Násilnice se poté ještě několikrát snažila policistu kopnout a udeřit ho rukou, což se jí ale nepovedlo. Vyvrcholení přišlo na záchytné stanici, kde orientační dechová zkouška ukázala hodnotu dvě a půl promile alkoholu.

„Žena i zde pokračovala v útocích. Vše vygradovalo, když se zakousla do nohy zakročujícího policisty. Žena byla za pomocí donucovacích prostředků zpacifikována a umístěna k vystřízlivění," popsala situaci Holčáková.

Pokousaný ochránce zákona musel vyhledat lékařskou pomoc. Naštěstí stačilo jednorázové ošetření.

„Žena po vystřízlivění svého jednání litovala, nechtěla konkretizovat vyřčené urážky policistů, stejně jako nespecifikovala hodnotu naměřeného alkoholu při dechové zkoušce. Své jednání přičítala značnému ovlivnění alkoholem, který požila nalačno," uzavřela mluvčí.

Policie případ šetří jako trestný čin násilí proti úřední osobě, za který hrozí až čtyři roky vězení.