Opilecký spor o nájemné skončil pobodáním

Zasáhl ho do obličeje a krku. Jen shodou šťastných okolností nedošlo k úmrtí. Útoku předcházela hádka ohledně platby nájemného.

Drama se odehrálo počátkem května v bytě v Ostravě, kde Kala bydlel. Dcera a její druh se podle Kaly nacházeli v tíživé situaci, proto je u sebe nechal bydlet. Chtěl však, aby se částečně podíleli na úhradě nájemného.

„Dohadovali jsme se o placení nájemného," potvrdil u soudu Kala s tím, že v té době se uvnitř nacházeli pouze on a dceřin druh. Oba v té chvíli měli v sobě větší množství alkoholu.

Kala přiznal, že muže zranil, odmítl však, že by ho napadl. Naopak se prý sám bránil. „Já jsem byl od něho surově fyzicky napaden. Začal mi nadávat. Pak mi řekl, že mě zabije. Dal mi pěstí, ani jsem to nečekal. Už v minulosti mě takto napadl. Instinktivně jsem si kryl hlavu," uvedl Kala, který si v té chvíli v kuchyni připravoval jídlo a v ruce držel nůž. „Dal jsem ruce i s nožem před sebe. Neuvažoval jsem, že mám nůž. Vůbec jsem si to neuvědomil," doplnil Kala. Jak muže zranil, si prý nedokáže vybavit. „Nechtěl jsem to udělat. Že je zraněný, jsem zjistil později. Seděl na gauči a držel se za tvář. Logicky jsem ho musel zranit já, protože tam nikdo jiný nebyl," vypověděl Kala.

Podle státní zástupkyně se vůbec nezajímal o osud zraněného. „Absolutní lhostejnost ke stavu zraněného demonstroval svým odchodem z bytu," uvedla žalobkyně.

Kala se ale hájil tím, že byl v šoku a měl strach. Venku prý chtěl přivolat pomoc. Mobil měl sice v kapse, nevzal si však brýle. Běžel proto za družkou, která nedaleko venčila psa. Řekl jí, ať jde domů a zavolá pomoc. Prý mu nedošlo, že jí může půjčit telefon, který měl v kapse.

Hlavní líčení je plánováno do úterý. Zda padne rozsudek, není jasné.