Mimo jiné se vřítil na tramvajovou zastávku, kde stáli lidé.

Okresní soud v Ostravě mu v těchto dnech vyměřil podmíněný roční trest s odkladem na dvouletou zkušební lhůtu. Kromě toho jej čekal čtyřletý zákaz řízení motorových vozidel. Verdikt zatím není pravomocný.

Dvaapadesátiletý muž sedící za volantem minidodávky Renault Kangoo svou zběsilou jízdu začal v Ostravě-Přívoze. Vřítil se na Nádražní ulici, kde najel na tramvajový ostrůvek zastávky Muglinovská, kde stál hlouček šesti lidí. Jako zázrakem se nikomu nic nestalo. Motorista strhl volant a vrátil se na kolejový pás. Vzápětí se dostal na protilehlou zastávku. Následovala jízda přes frekventovanou křižovatku, do níž se dostal po tramvajových kolejích.

Při další jízdě po Mariánskohorské ulici zamířil na chodník a po nezvládnutém manévru se objevil v protisměru. Poté se s autem opět ocitl na chodníku. Dojel až na křižovatku „U Vodárny“, kde kličkoval mezi auty. Následně se rozjel směrem na Plzeňskou ulici, kde zezadu narazil do jedoucího automobilu značky Mitsubishi. Ani pak nezastavil. Po sjezdové rampě odbočil k ulici Výškovické, kde nezvládl řízení a havaroval do zábradlí u tramvajové zastávky Karpatská. Nedaleko tohoto místa se nacházel chodec.

Při hazardní jízdě došlo k sesunutí jedné z pneumatik. Řidiče na místě zadrželi přivolaní policisté. Motoristův výslech byl možný až po jeho vystřízlivění. Ke všemu se přiznal.