Například v pondělí před půlnocí havaroval v Karviné šestadvacetiletý řidič sedící za volantem značky Škoda. 

Kriminalisté ze 4. oddělení obecné kriminality v Ostravě odkryli sérií kapesních krádeží napříč Ostravou, kterých se měli dopustit hned dva muži a to v období od ledna do začátku března 2020.
VIDEO: Tak pracují kapsáři v Ostravě, objímaní lidí, krádeže v tramvajích

V sobě měl dvě a půl promile alkoholu. Poškodil hned několik automobilů. „Snad vlivem podnapilosti nebo z jiné příčiny vyjel mimo silnici na parkoviště, kde narazil do dvou vozidel. Plastový kus, vymrštěný z jednoho z nich, poškodil třetí auto. Řidič poté zřejmě strhl řízení a přejel na druhou stranu silnice, kde narazil do dalších tří vozidel,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Motorista byl převezen na protialkoholní stanici k vystřízlivění. 

KŘÍŽEM krážem ostravskými ulicemi a obvody o Velikonočním pondělí.
PODÍVEJTE SE: Velikonoce v Ostravě: Šmigrust i po síti, sportovci v ulicích

Alkohol se podepsal i na karambolu devětatřicetiletého motocyklisty v Krnově. V pondělí po poledni nezvládl v kopci řízení a najel na chodník.

„Při pádu se zranil. Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a výsledek provedené dechové zkoušky je pozitivní – jednalo se o hodnotu přesahující dvě promile alkoholu v dechu,“ dodala Štětínská.

Policisté během svátků kontrolovali i dodržování nařízení týkající se shlukování a nošení roušek. 

UFO v Kroměříži, 10. dubna 2020
Létalo nad Kroměřížskem UFO? Co si myslíte vy, podívejte se na VIDEO

„Od pátku do Velikonočního pondělí jsme řešili zvýšený počet oznámení občanů, kteří poukazovali na nerespektování opatření dalšími osobami. Jednalo se nejčastěji o nedodržování povinnosti mít ochranu dýchacích cest, nedodržování rozestupů nebo shromažďování,“ sdělila Štětínská.

Některé přestupky řešili policisté domluvou. Několik desítek jich postoupili do správního řízení.

Ostravská galerie Plato.
Cena Jindřicha Chalupeckého se stěhuje do Ostravy