Například v pondělí před půlnocí havaroval v Karviné šestadvacetiletý řidič sedící za volantem značky Škoda. 

V sobě měl dvě a půl promile alkoholu. Poškodil hned několik automobilů. „Snad vlivem podnapilosti nebo z jiné příčiny vyjel mimo silnici na parkoviště, kde narazil do dvou vozidel. Plastový kus, vymrštěný z jednoho z nich, poškodil třetí auto. Řidič poté zřejmě strhl řízení a přejel na druhou stranu silnice, kde narazil do dalších tří vozidel,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie.

Motorista byl převezen na protialkoholní stanici k vystřízlivění. 

Alkohol se podepsal i na karambolu devětatřicetiletého motocyklisty v Krnově. V pondělí po poledni nezvládl v kopci řízení a najel na chodník.

„Při pádu se zranil. Policisté zjistili, že muž není držitelem řidičského oprávnění a výsledek provedené dechové zkoušky je pozitivní – jednalo se o hodnotu přesahující dvě promile alkoholu v dechu,“ dodala Štětínská.

Policisté během svátků kontrolovali i dodržování nařízení týkající se shlukování a nošení roušek. 

„Od pátku do Velikonočního pondělí jsme řešili zvýšený počet oznámení občanů, kteří poukazovali na nerespektování opatření dalšími osobami. Jednalo se nejčastěji o nedodržování povinnosti mít ochranu dýchacích cest, nedodržování rozestupů nebo shromažďování,“ sdělila Štětínská.

Některé přestupky řešili policisté domluvou. Několik desítek jich postoupili do správního řízení.