Muž (30 let) doplatil na to, že neměl v pořádku vozidlo – jel s prázdnou pneumatikou, což upoutalo pozornost hlídky. „Hlídka městské policie si v Ostravě-Vítkovicích všimla motorového vozidla, které se po vozovce pohybovalo s prázdnou zadní pneumatikou. Řidič na signál strážníků k zastavení zpočátku nereagoval a pokoušel se za jízdy vyměnit si místo se spolujezdcem. Nakonec se mu to však nepovedlo a zastavil,“ popsal situaci mluvčí ostravských strážníků Michael Beneš.

Muž nadýchal přes dvě promile alkoholu. Navíc se ukázalo, že má uložený zákaz řízení. Obvinění z maření výkonu úředního rozhodnutí a ohrožení pod vlivem návykové látky ho zřejmě nemine. Druhý výtečník (33 let) doplatil na chování dalších lidí v autě, a také na to, že při odbočování zapomněl na blinkr.

„Osádka měla z bočních okének vysunuté nohy z vozidla a jevila známky rozjařenosti. Řidič navíc při odbočování na křižovatce nedal znamení o změně směru jízdy, čímž se dopustil přestupku,“ řekl Beneš. Po vystoupení z vozidla bylo strážníkům jasné že dotyčný má do střízlivosti daleko. Prozradila ho zejména vrávoravá chůze. Přístroj při dechové zkoušce ukázal hodnotu 1,2 promile alkoholu. Muž bude mít co vysvětlovat Policii ČR.