V sobotu kolem dvacáté hodiny absolvoval za volantem vozidla Renault Kangoo divokou jízdu z Ostravy-Přívozu do Zábřehu. Několikrát najel na vyvýšené zastávkové ostrůvky, naboural auto a dokonce pokračoval v jízdě se sesunutou pneumatikou.

„Řidič v průběhu jízdy najel na tramvajový pás a následně na vyvýšený nástupní ostrůvek zastávky Muglinovská, kde stála skupina osob,“ popsala situaci mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že motorista vzápětí najel i na protisměrný nástupní ostrůvek.

Při další jízdě po Mariánskohorské ulici se dostal na chodník a po nezvládnutém manévru se objevil v protisměru. Poté se s autem opět octil na chodníku. Dojel až na křižovatku „U Vodárny“, kde kličkoval mezi auty. Následně se rozjel směrem na Plzeňskou ulici, kde zezadu narazit do jedoucího automobilu značky Mitsubishi. Ani pak nezastavil. Po sjezdové rampě odbočil k ulici Výškovické, kde nezvládl řízení a narazil do zábradlí u tramvajové zastávky Karpatská. Nedaleko tohoto místa se nacházel chodec. „V průběhu jízdy došlo k sesunutí jedné z pneumatik, řidič pokračoval v jízdě i přes tuto skutečnost,“ doplnila Holčáková.

Muže se podařilo zadržet, policisté jej ale mohli vyslechnout až v neděli po jeho vystřízlivění. Je obviněn z ohrožení pod vlivem návykové látky.

Je možné, že během šílené jízdy ohrozil i další řidiče a chodce. Svědkové se mohou přihlásit na linku 158. Není vyloučeno, že muže čeká stíhání podle přísnější právní kvalifikace.