"Na začátku bylo oznámení občanky na tísňovou linku. Ta operátorovi linky 156 krátce před devátou hodinou večerní uvedla, že u nádraží Ostrava-Svinov se v okolí zaparkovaného vozidla značky BMW pohybuje zřejmě opilý muž, který bude chtít s tímto vozidlem odjet z parkoviště," uvedl ve zprávě k případu mluvčí ostravské městské policie Jindřich Machů. 

Na místo tak vyjela hlídka, zároveň ho monitoroval i strážník na dispečinku u kamerový systému. "Ze záznamu kamer bylo patrné, že svědkyní popsaný muž usedá za volant vozidla BMW a odjíždí od nádraží Ostrava-Svinov ve směru ke kruhovému objezdu na ulici Mannesmannova. Na kruhovém objezdu řidič zřejmě zaregistroval přijíždějící vozidlo strážníků. Proto s vozidlem objel kruhový objezd a vrátil se zpět na místo, kde původně parkoval," líčí dále mluvčí ostravských strážníků. 

U mužova auta záhy zastavila hlídka strážníků a vyzvala jej k provedení dechové zkoušky. "Později zjištěný 47letý muž se po výzvě dechové zkoušce podrobil, kdy přístroj ukázal 2,27 promile alkoholu. Vzhledem k okolnostem případu strážníci muže zadrželi a předali kolegům z Policie České republiky," řekl mluvčí.

Tím ale celá věc neskončila. Hodinu před půlnocí strážník obsluhující kamerový systém zaregistroval na kameře snímající prostor před vlakovým nádražím Ostrava-Svinov opět muže, který již byl toho večera na shodném místě přistižen hlídkou při řízení pod vlivem alkoholu.

"Muž na místo dorazil vozidlem taxislužby a zamířil si to rovnou k zaparkovanému vozidlu BMW. Do tohoto vozidla pak usednul a rozjel se ke kruhovému objezdu. Z kruhového objezdu pak pokračoval ve směru k ulici Rudná. Jeho jízda však netrvala dlouho. Za pár okamžiků byl zastaven hlídkou strážníků. Tu na místo vyslal strážník obsluhující kamerový systém. Dechová zkouška pak prokázala, že v době řízení byl ještě pod vlivem alkoholu, kdy nafoukal 1,75 promile alkoholu.I v tomto případě byl předán kolegům z Policie České republiky," končí zprávu k případu mluvčí ostravské městské policie.