Incidentu předcházel konflikt mezi Zdeňkem K. a jeho družkou. Stalo se tak na ulici ve Slezské Ostravě. Obžalovaný ženu během hádky dvakrát udeřil otevřenou dlaní do tváře. Motivem mohla být žárlivost. Oběti se slovně zastal jejich společný kamarád, který s nimi osudného dne popíjel alkohol.

HÁDKA

Cestou domů zaregistroval hádku mezi partnery. „Viděl jsem, že jí dává facku. Je to magor a strašně žárlivý. Řekl jsem mu, co děláš p…? Pak jsem šel dál. Zaslechl jsem, že za mnou běží. Otočil jsem se. Dal mi ránu, ani jsem nestačil zvednout ruce. Nečekal jsem to. Spadl jsem, pak si už téměř nic nepamatuji,“ vzpomínal u soudu napadený muž, který po nečekaném útoku zůstal nehybně ležet na silnici.

Podle žaloby do něj Zdeněk K. vzápětí opakovaně kopal, nakonec mu několikrát naskočil na hlavu. Výsledkem byla dvakrát zlomená čelist, otřes mozku a další poranění. „Slyšel jsem už jen houkačky. Pak jsem se probral v nemocnici,“ uvedl zraněný muž, podle kterého bylo velké štěstí, že poblíž byli další známí a sousedé. „Jinak bych možná zemřel. Zachránili mi život,“ konstatoval.

MLČELI

Zdeněk K. ve čtvrtek u soudu nevypovídal. Při jednom z dřívějších výslechů pouze uvedl, že má problémy s alkoholem. „Když začnu pít alkohol, mám okno, přestanu vnímat. Neznám míru,“ řekl.

U soudu ve čtvrtek odmítla vypovídat i jeho družka, což ji zákon umožňuje. Policii však nedlouho po incidentu vše detailně popsala. Uvedla, že společně pili alkohol. Pak se na ni partner obořil. „Začal do mě rýpat, neměl k tomu důvod. Má takového zkraty. Když nepije, je to zlatý chlap. Když vypije, začne vytahovat staré věci,“ popsala situaci s tím, že známý se jí během incidentu zastal. Druh ho poté napadl.

Obžalovaný byl již v minulosti za násilné delikty trestán. Proto mu hrozilo až dvanáct let žaláře. Vzhledem k tomu, že se proti rozsudku odvolal, bude mít konečné slovo Vrchní soud v Olomouci.