Na lavici obžalovaných usedlo dvanáct mužů. Všichni odešli s podmíněnými tresty. Původně soud na jaře předloňského roku uložil jedenáct podmíněných a jeden nepodmíněný trest ve výši dva a půl roku. Vrchní soud v Olomouci ale verdikt zrušil a nařídil nové projednávání.

Násilnostem předcházel incident mezi ochrankou a dvěma příchozími hosty, z nichž jeden byl Rom. Bodyguardi je kvůli opilosti vykázali z podniku. Zanedlouho se u herny objevilo asi dvacetičlenné komando mstitelů. Muži vtrhli do baru a zaútočili na sedmičlennou ochranku. Vzduchem létaly židle i popelníky. V rukou agresorů se objevily i kovové teleskopické obušky, kovové a dřevěné tyče.

Některým obžalovaným hrozilo až dvanáct let žaláře. Soud nakonec všem dvanácti uložil podmíněné tresty. Senát na rozdíl od žaloby jednání nekvalifikoval jako pokus o těžké ublížení na zdraví, ale pouze jako lehké ublížení na zdraví, případně výtržnictví. Tím se aktéři dostali do podstatně příznivější sazby.

Všichni obžalovaní popřeli, že by se jednalo o trestnou výpravu. U herny se prý ocitli náhodou. Podle soudu, který měl mimo jiné k dispozici výpisy telefonických hovorů mezi obžalovanými, však šlo o domluvenou akci. Senát také odmítl obhajobu jednotlivých aktérů, že se do incidentu nezapojili. Pouze jeden z nich připustil, že hodil popelník.

Ochranka proti převaze neměla šanci. Jeden z bodyguardů Deníku krátce po napadení řekl, že se bál nejen o sebe, ale také o životy spolupracovníků.

„K naší práci tohle riziko patří. Ale abych byl upřímný, zarazila mě agresivita, vyzbrojení i organizace útočníků. S něčím podobným jsem se setkal jen jednou v Polsku. Bylo to fakt šílené, šlo nám doopravdy o život,“ řekl vyhazovač, který si ze rvačky odnesl několik krvavých památek.