"Tu noc bylo na linku 158 přijato oznámení o krádeži peněz z kapsy poškozeného, který byl v restauračním zařízení v Ostravě-Vítkovicích. Policisté z obvodního oddělení Vítkovic se do restaurace vydali, aby zjistili okolnosti případu. Poškozený muž (r. 1984) uvedl, že k němu při odchodu přistoupil cizí muž, ten ho měl obejmout a v nestřeženém okamžiku odcizit z kapsy peněženku, ve které měl finanční hotovost přes 30 000 korun," popsala policejní mluvčí Evy Michalíková.

Soud s mužem, který si měl objednat vraždu bývalého obchodního partnera, skončil po několika minutách.
Advokát muže, který si měl objednat vraždu bývalého partnera, k soudu nedorazil

Policejní hlídka se hned rozjela do ulic a propátrávala blízké okolí restaurace. Téměř do 10 minut narazila na muže, který odpovídal popisu možného pachatele krádeže peněženky.

"Následnou lustrací a kontroly osoby byl ztotožněn 23letý recidivista, který toho měl mít na svědomí více. Při jeho kontrole mu měla vypadnout finanční hotovost bez peněženky z nohavice u kalhot, ve které bylo více jak 30 tisíc korun. Následně se policistům přiznal, že tuto měl v restauraci odcizit náhodnému hostovi," dodala mluvčí Michalíková.

Za pobodání  nejlepšího kamaráda stráví muž za mřížemi sedm let.
Na oslavě narozenin pobodal kamaráda. To tvrdé jsem neměl pít, litoval později

Muž byl eskortován na policejní oddělení, kde mu bylo ve zkráceném přípravném řízení sděleno podezření ze spáchání přečinu krádež. Finanční hotovost dostal okradený zpět.

Vzhledem k tomu, že kapsář byl v minulosti již za obdobné skutky trestán, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky.