"Policisté z obvodního oddělení Slezská Ostrava prověřují okolnosti krádeže, ke které došlo v průběhu loňského roku. Dosud neustanovený pachatel si měl získat důvěru ženy, kterou oslovil na zastávce a poté ji nabídl pomoc," uvedla ve výzvě mluvčí moravskosleszké policie Eva Michalíková.

Žena mladíkovi uvěřila, svěřila mu do rukou tašky a společně šli k údajnému bydlišti mladíka. Poškozená na malý okamžik odešla do jednoho vchodu v domě, čehož využil pachatel a z místa utekl i s taškami. "Žena tak přišla o mobilní telefon, peněženku s doklady a platební kartou, ale také o finanční hotovost. Celková škoda byla způsobena téměř za dvacet tisíc korun, řekla dále mluvčí. 

Krádež katalyzátoru, Frýdek-Místek, leden 2023.
VIDEO: Takto se kradou katalyzátory ve Frýdku-Místku. Zloději přišli z Polska

Pro dosažení účelu trestního řízení policisté v souvislosti s prověřováním tohoto činu žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti muže z videozáznamu. Ten by mohl přispět k objasnění výše uvedeného skutku. "Jakoukoli informaci, která by mohla vést ke ztotožnění muže, volejte na tísňovou linku 158, případně ji sdělte na nejbližší policejní služebně," dodala mluvčí.