Trhavinu zneškodnil přivolaný pyrotechnik. Policisté a vedení řetězce vzápětí přistoupili k evakuaci dalších poboček v Praze, Ostravě a Brně. Existovaly totiž obavy, že by i zde mohly být nástražné systémy. Nic z toho se naštěstí nepotvrdilo.

V Ostravě se opatření dotklo velké části nákupního areálu Avion Shopping Park v Ostravě-Zábřehu, kde se IKEA nachází. Policisté evakuovali stovky lidí a některé obchody uzavřeli.

„Přišli za námi a řekli, abychom okamžitě odešli. Nevíme přesně, o co se jedná, ale mluvilo se o nějaké výbušnině v IKEA,“ řekla Deníku zaměstnankyně jedné z prodejen v Avion Shopping Parku. Směna v té chvíli pro ni skončila. „Máme mít sice otevřeno do devíti v noci, ale bylo nám řečeno, že všechno potrvá minimálně tři až čtyři hodiny, možná i déle. Takže to balíme,“ dodala prodavačka.

Na místě zasahovalo padesát policistů, pyrotechnici i psovodi se psy vycvičenými na vyhledávání výbušnin. „Nic podezřelého jsme nenašli,“ konstatovala po několika hodinách mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

V Evropě nejde o první případ, kdy švédský řetězec prodejen s nábytkem IKEA někdo ohrožoval bombou. Trhaviny již byly nalezeny v několika zemích.

INFORMACE Z PRAHY NAJDETE ZDE:Stovkám zákazníků šlo o život

INFORMACE ZBRNA NAJDETE ZDE:Policie vyklidila i brněnskou IKEA