Případem se v těchto dnech v rámci odvolacího řízení zabýval Krajský soud v Ostravě, u kterého Roman P. hledal zastání. Nelíbil se mu totiž dřívější verdikt Okresního soudu v Ostravě, který mu za pokus o útěk z káznice a řadu drogových deliktů vyměřil šest a půl roku žaláře.

Roman P. žádal podstatně mírnější trest.

Lukáš Melník s Thálií v roce 2015.
Ostravský herec Lukáš Melník: Film i divadlo mají své kouzlo okamžiku

Odvolací soud jednal dva dny. Výsledek však Romana P. nepotěšil. Senát jeho argumenty smetl se stolu, navíc dal za pravdu státnímu zástupci a původní trest zpřísnil o jeden rok na sedm a půl roku žaláře.

Drogy, útěk

Roman P. ve velkém obchodoval s pervitinem. Při výrobě drogy v jednom z ostravských bytů dokonce způsobil požár. Ohroženy byly desítky lidí. „Proslavil“ se však něčím jiným. Vloni v lednu se pokusil uprchnout z ostravské vazební věznice.

Otevření časové schránky která se našla v kostele Navštívení Panny Marie v Zábřehu, 5. března 2020 v kostele Svatého Ducha v Ostravě.
Co skrývala věž nejstaršího kostela v Ostravě-Jihu? Také vzpomínky na vraha!

Podařilo se mu zdolat metr širokou zeď, čímž si vysloužil přezdívku Hrabě podle legendárního hraběte Monte Christa, jenž hloubil tunel v pevnosti If. Muž se téměř prokopal do budovy Krajského soudu v Ostravě, která s vazební věznicí sousedí.

Tudy chtěl uprchnout. Když dokončil svou přibližně měsíční „práci“, z tunelu již dvěma malými otvory prosvítalo světlo ze soudní budovy.

V den, kdy se podle informací dalšího vězně chystal utéct, však přišla důkladná kontrola cely. Dozorci si všimli dřevěného věšáku, který měl být pevně uchycený ve zdi. Jeho spodní část byla uvolněná. Po odsunutí strážní objevili tunel.

Byl blízko

Tunelem se chtěl dostat do uzavřených prostor soudu, kde v té době probíhala rekonstrukce. Vzhledem k velkému pohybu dělníků v justiční budově by tak měl poměrně velkou šanci nepozorovaně vyjít ven.

Taťána Gregor Brzobohatá poskytla Deníku rozhovor, 4. března 2020 v Ostravě.
Miss World dorazila do Ostravy. Podívejte se, jak jí to slušelo

Plány ale nakonec zhatila vězeňská razie. Muž začal kopat v polovině prosince a pokračoval přes Vánoce až do poloviny ledna. Aby zvýšil svou výkonnost, bral pervitin, který se mu podařilo za mříže propašovat. Drogou zásoboval i další vězně. Rozhodnutí odvolacího senátu je pravomocné.