V roli obžalovaného se ocitl sparťanský fanoušek Petr N. (38 let) z Prahy. Zodpovídal se z útoku na veřejného činitele spáchaného se zbraní. Tou se stal velký kontejner na kolečkách.

Muž ho tlačil směrem na policisty, kteří zasahovali u sektoru hostí. Jeden z ochránců zákona musel na poslední chvíli uskočit, jinak by ho popelnice smetla.

„Periferně jsem viděl, jak se na mě řítí,“ vzpomínal u soudu policista.

LÍTOST, ALKOHOL

Petr N. svého činu litoval. Svou roli podle něj sehrál alkohol, konkrétně větší množství vypitého piva. S jeho konzumací začal již cestou vlakem z Prahy do Ostravy. Na stadionu pokračoval.

K incidentu došlo ve chvíli, kdy si šel pro další pivo. „Celkem jsem jich vypil asi dvacet. Měl jsem tři promile,“ prohlásil Sparťan. Po kontejnerovém útoku se snažil z místa utéct. V důsledku opilosti však zavrávoral a spadl na zem. Vzápětí ho zatkli policisté.

OKOLNOSTI

Podle muže šlo o nešťastnou souhru okolností. „Já na fotbal normálně vůbec nechodím. Přemluvil mě kamarád. Bylo to moje první utkání. A taky poslední. Na fotbal mě už nikdo nikdy nedostane,“ tvrdil obžalovaný, který prohlásil, že podlehl vypjaté atmosféře.

„Nechal jsem se strhnout davem. Šel jsem pro pivo do stánku. Později se tam začalo něco dít. Stáli tam policisté. Moc si toho nepamatuji. Někdo začal tlačit popelnici, já jsem se k tomu nějak přichomýtl. Pamatuji si, že jsem spadl na zem, pak mě zadrželi,“ prohlásil. Jak zápas dopadl, se později dozvěděl od policistů.

PODMÍNKA

Muži hrozilo až šest let vězení. Nakonec vyvázl s ročním trestem podmíněně odloženým na zkušební lhůtu dvou let. Současně dostal dvouletý zákaz pobytu na území Ostravy. Soud mu také uložil probační dohled. Státní zástupce i obžalovaný verdikt přijali. Rozsudek tak na místě nabyl právní moci.