To vše díky internetu a fenomému zvanému sociální sítě. „Na facebooku jsme si psali o tom šíleném sobotním útoku. Kámoš mi poslal odkaz, kde má ten magor své písničky. Nedalo mi to, a několik z nich jsem si poslechl. Je to strašné. Je to opravdu pako. Šílené byly i ty diskuze. Lidé mu za tu sobotní věc dost tvrdě nadávali, někteří ho však považovali za frajera. To nechápu,“ uvedl patnáctiletý Tomáš, který stejně jako řada jeho vrstevníků i dalších zvědavců stránku rapera a jeho písně na youtube navštívili.

Řada textů je plná nenávisti a násilí. Namátkou vybíráme: „A když se koukám z okna, vidím jenom kriply. A když se procházím venku, chci, aby všichni chcípli. Smějou se mi, že nosím prej nůž jak na ovoce. V tom případě jsi hruška, ale s mojí kudlou v břiše. A vysvětl mi proč, když mám nůž jak na hrušky, u Kauflandu v podchodě přede mnou utekli. Neodhadneš člověka, který nemá co ztratit, takový člověk s kudlou v ruce dokáže i zabít.“

Během víkendu a pondělka si raperovy písničky poslechly tisíce lidí. Mnozí přidali i své reakce. Ty jsou v drtivé většině odsuzující. Nechybí ani velmi tvrdé vzkazy plné výhrůžek adresovaných útočníkovi. „Tady není žádný trest dostatečně spravedlivý!! Lynčovat takovýho parchanta!“ stojí v jedné z nejslušnější reakcí.

„Zpíváš o lásce a víš h… , ty č…, zpíváš o tom, jaký si děvkař a pak jak si zamilovaný, tím nožem ses měl bodnout sám ty z…,“ vzkazuje další diskutující, jehož příspěvek i přes svou drsnost rozhodně nepatří k těm nejostřejším.

V diskuzy zazněly i hlasy nabádající k uzavření stránek a stažení písní. „Zabýváme se tím. Obsahy stránek vyhodnocujeme,“ řekla Darina Majková z moravskoslezské policie.

Všechny články k zábřežské tragédii ČTĚTE ZDE!