Byl si také vědom toho, že ani v obchodech není tohoto zboží nazbyt. A tak se rozhodl vykrádat sklepy, kolárny a garáže. Vzal bezmála třicet bicyklů, elektrokol a koloběžek za stovky tisíc korun.

V jednom případě si z domu v Ostravě-Výškovicích během noci odnesl hned čtyři kola. S jejich prodejem neměl žádný problém. Lup během chvilky skončil v rukou náhodných kupujících. Zloděj, který má již za sebou řadu odsouzení, po svém zadržení prohlásil, že kradl z hladu.

„Při výslechu uvedl, že odcizené věci prodával náhodným lidem, aby získal peníze na jídlo,“ uvedla Eva Michalíková z moravskoslezské policie.

Muž způsobil škodu za 900 tisíc korun. Kromě kol kradl také mobilní telefony, notebooky a další věci. Jeho teritorium byla celá Ostrava. Na svědomí má téměř dvacet vloupání. Do objektů se dostával za použití násilí, bral vše, co mělo nějakou hodnotu.

Je obviněn z krádeže, poškození cizí věci, porušování domovní svobody a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. V případě uznání viny mu hrozí až pětileté vězení. „Lituji toho, co jsem udělal,“ prohlásil v závěru svého výslechu.