„Policejní komisař zahájil trestní stíhání 45leté ženy pro trestný čin krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Je podezřelá z šesti skutků majetkového charakteru,“ informovala média mluvčí policie Gabriela Holčáková s tím, že za stejné činy žena byla již několikrát trestána.

Archivní videa, která ukazují, jak snadno se lidé mohou stát obětmi kapsářů, najdete pod článkem.

Od konce listopadu loňského roku do začátku května řádila především v prodejnách a v jednom případě také v čekárně lékaře.

„Žena měla využívat nepozornosti poškozených a odcizit peněženky obětí. Spolu s peněženkami byly odcizeny finance, doklady, platební karty a další věci poškozených,“ uvedla dále Holčáková.

Zlodějka se pokusila také o výběr z odcizené platební karty, to se jí však nepodařilo. V případě bezhotovostní platby v obchodech už byla úspěšnější, ovšem ne vždy. V jedné z prodejen jí byla transakce zamítnuta pro překročení limitu. S pomocí odcizených dokladů a složenky se také pokusila provést výběr peněz na přepážce.

„Policisté shromažďovali informace k podezřelé osobě, následně bylo vyhlášeno pátrání. Žena byla předvedena z jedné z ostravských prodejen, přičemž policistům zprvu sdělovala identitu příbuzné. Nicméně nepravdivá sdělení byla lichá, policisté totožnost ženy ustanovili,“ uvedla mluvčí ostravských policistů.

Dotyčná si již vyslechla obvinění. Hrozí ji trest odnětí svobody až na tři roky.

V přiložených videozáznamech z archivu policie najdete záběry kamer, které připomínají, jak snadno se lidé mohou stát obětmi kapsářů: