Informovala o tom ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. Mezi obviněnými je i 18letá studentka, která měla na policisty házet pyrotechniku.

"Ostravští policisté i v pondělí pokračovali v úkonech trestního řízení událostí, k nimž došlo při sobotní ostravské demonstraci. Policejní komisaři realizovali podněty k podání návrhů na vzetí do vazby čtyř osob. Zahájeno bylo také trestní stíhání páté osoby," uvedla Holčáková.

"Muž je podezřelý, že v sobotu v nočních hodinách sdělil prostřednictvím tísňové linky svůj požadavek zamezení trestního stíhání 15 osob, které byly zadrženy v souvislosti s podezřením na páchání protiprávního jednání při sobotních protestech. Muž na tísňové lince sdělil svůj požadavek i pohrůžku újmy na životě konkrétní osoby, kterou specifikoval, a jejích příbuzných. Představil se odlišným jménem i příjmením a hovor ukončil nacistickým pozdravem," uvedla k případu mluvčí.

Jak dále potvrdila, policisté provedli adekvátní bezpečnostní opatření k zajištění bezpečnosti osob, k nimž výhružky směřovaly a následně zadrželi podezřelého 30letého muže.

"Po provedeném dokazování zahájil ostravský policejní komisař jeho trestní stíhání pro trestný čin vydírání a hrozí mu tak trest odnětí svobody až na čtyři léta. Dále byl státnímu zástupci předložen podnět k podání návrhu na vzetí tohoto obviněného do vazby," dodala Holčáková.

Celkem je tak v souvislosti s demonstracemi v Ostravě stíháno již 22 osob. 

Související článek: Demonstranti došli do Přívozu, tam je těžkooděnci zastavili