Isopropylalkohol(2-propanol, isopropanol)
se při požití vstřebá z 80 % během 30 minut, úplně pak do 2 hodin; při požití velkého množství to ale může trvat i déle. Taktéž rozptýlení do všech tkání trvá až 2 hodiny. Isopropylalkohol se velmi snadno vstřebává do krve při vdechování jeho par, prochází do těla také kůží (i neporušenou). 
V organismu se isopropylalkohol oxiduje alkoholdehydrogenázou v játrech na aceton. 
Isopropylalkohol silně dráždí oči a sliznice. Mezi příznaky intoxikace patří zčervenání, bolesti hlavy, dezorientace, závratě, útlum CNS, bolest břicha, křeče, nausea, zvracení, hypotenze, tachykardie, anestezie, ztráta šlachových reflexů a kóma, případně smrt. I když dávka 15 g isopropylalkoholu může být bez léčby smrtelná, isopropylalkohol není zdaleka tak toxický jako methanol nebo ethylenglykol. 
Neexistuje specifické antidotum. Při požití lze během první 30 minut odstranit malé dávky vyvoláním zvracení (ne v případě většího množství nebo při porušení vědomí), u větších se používá výplach žaludku.
zdroj: Wikipedie 

Kožďoň svou vinu popírá. Tvrdí, že lidem v obci prodával pouze vzorky lihu k topení. Obžaloba a v pondělí také senát havířovského okresního soudu však na základě několika znaleckých posudků a výpovědí svědků uznali, že Koždoň větší množství lihu denaturoval isopropanolem používaným k desinfekčním účelům a ochucoval esencemi. Takto chemicky upravený alkohol pak prodával jako ochucené vodky nebo rum svým zákazníkům.

Dva litry alkoholu prodal letos v únoru v láhvi od Kofoly také čtyřicetileté ženě, která alkohol pila se svým bratrem a partnerem. Zatímco mužům se udělalo jen špatně, žena už se neprobudila. Pitva prokázala, že žena mala v krvi nadlimitní množství isopropanolu.

Soud připomněl, že obžalovaný se prodeji tohoto jedovatého alkoholu věnoval i v době, kdy byl už stíhán pro neplacení daní, porušování práv k ochranným známkám.

Míchal i v době vyšetřování

Za první prohřešky byl Koždoň už v září pravomocně odsouzen k 14 měsícům vězení. V pondělí byl soud mnohem přísnější a vyhověl státnímu zástupci Otakaru Cibienovi: „Navrhuji trest v polovině trestní sazby, která v tomto případě činí až 10 let."

Soud pak obžalovanému uložil 6,5 roku vězení a také trest propadnutí většího množství zabavených cigaret a alkoholu. „Bohužel, došlo k úmrtí ženy. Bylo prokázáno, že obžalovaný věděl, že lidem prodává směs, která není určena k požívání. To, že tvrdí, že to byly jen vzorky lihu k topení, to jsou jen výmluvy. Při domovní prohlídce bylo také u manželky zajištěno značné množství už denaturovaného a ochuceného alkoholu. U všech odebraných vzorků byly v laboratoři zjištěny hodnoty isopropanolu vyšší než limitní množství," řekl soudce Otakar Chmiel.

Právě manželka byla v průběhu zdůvodňování rozsudku z jednací síně soudcem vykázána, když rušila průběh jednání.

Obžalovaný si ponechal lhůtu na rozmyšlenou, zda se proti trestu odvolá ke krajskému soudu.

Čtěte také původní článek: K soudu jde další případ úmrtí jedovatým alkoholem

Celý rozsudek: