PERLIČKY OSTRAVSKÉHO ZLOČINU

Pat a Mat se hrozně smáli,
když zloději krást se jali.
Byla z toho velká fraška,
zůstala tam jejich taška.

Legendárním všeumělům Patovi a Matovi vyrostla silná konkurence. Dva zlodějíčkové z Ostravy předvedli kousek, nad kterým zůstává rozum stát.

Jejich zbabranou krádeží se nyní baví celá ostravská policie. Smát se bude zanedlouho i soudce, který rozhodne o trestu pro oba výtečníky.

Zřejmě nad sklenicí piva či něčeho tvrdšího muži vymysleli ďábelský plán, který považovali za dokonalý zločin.

V jednom z klubů ve Stodolní ulici v centru Ostravy se v noci ukryli na toaletě, kde počkali do uzavření provozovny.

Romana Horáková a rumba.
I v Ostravě se dá prožít StarDance

Po půlnoci se jali krást. Procházeli opuštěné prostory a páčili zásuvky. Z nich vzali několik tisíc korun. Pokoušeli se vniknout i do cigaretového automatu, který však jejich útoku odolal. Poté otevřeli okno a utekli. Venku se poplácali po ramenou a každý se vydal svou cestou.

Ráno dorazili na místo činu přivolaní policisté. Rozbalili kriminalistické nádobíčko a začali pracovat. Velkou pozornost věnovali tašce, která zůstala na toaletě. Uvnitř se nacházely různé věci včetně dokumentů, které jednoznačně identifikovaly majitele.

„Byla by sranda, kdyby zavazadlo tady zapomněli pachatelé,“ pousmáli se policisté. Záhy se ukázalo, že šlo skutečně o tašku patřící roztržitým zlodějům, kteří ji tam v euforii nechali. Zadržet se je podařilo o několik hodin později. Prvnímu, který se z vězení vrátil jen před několika týdny, hrozí až tři roky žaláře, jeho komplici o rok méně.

Skládka ve Vratimově byla zlikvidována.
Kaly z lagun: Vratimov už netrápí, v Ostravě snad alespoň přestanou smrdět