Byt se naštěstí nacházel v prvním patře. Štěkot i rána po dopadu probudily spícího majitele. Ten zahlédl nepoctivce, který se těžce zvedal ze země. Detailní popis poskytl policistům. Ti výtečníka zanedlouho zadrželi.

„Po druhé hodině ranní vnikl v Ostravě-Hrabůvce otevřeným francouzským oknem do obývacího pokoje bytu v prvním patře bytového domu. Z obývacího pokoje vzal notebook s příslušenstvím. Při tom byl však vyrušen psem, který začal v bytě štěkat směrem k balkónu. Tohoto se muž zalekl a přepadl i s notebookem přes balkónové zábradlí ven na travnatou plochu,“ přiblížil detaily Richard Palát z ostravské policie.

Při vyšetřování vyšlo najevo, že zloděj krátce před vloupání do bytu vnikl do zaparkovaného vozu v Ostravě-Hrabůvce. Vzal ruční nářadí a elektrický přímotop.

Zloděj se k oběma činům přiznal. Uvedl také, kde ukradené věci schoval. Je obviněn z trestných činů krádež a porušování domovní svobody. Hrozí mu až tři roky vězení.

„Policejní komisař podal státnímu zástupci podnět k podání návrhu na vzetí obviněného do vazby. Soudce však návrh neakceptoval,“ dodal Palát.