„Kdyby veřejnost mohla znát celou pravdu, tak její pohled na mě by byl určitě jiný," uvedl Petr Kramný v exkluzivním rozhovoru 
z vazební věznice pro regionální Deník.

Jak byste nazval uplynulý rok?
Rok 2013 se do mého života zapsal jako nejhorší rok v mém životě.

Jaké je žít s cejchem člověka, který měl zabít svou rodinu?
Cejch člověka, který měl zabít svou rodinu, pochází od určité skupiny lidí, kteří svou identitu schovávají na internetu pod různými přezdívkami. Za vše hovoří takové chování člověka. Když se pod svůj vlastní názor nedokáže podepsat.

Máte lidem za zlé, že aniž by vám byla prokázána vina, vás takto označují?
Vše hovoří o tom, v jaké době tady dnes žijeme. Když se kolem sebe podívám, tak je mezi lidmi mnoho závisti. Uvedu jeden příklad. Když si někdo koupí nové auto nebo začne stavět dům, tak okamžitě takového člověka začnou druzí podezírat a nazvou ho zlodějem. To přece není možné, kde vzal tento člověk na vše peníze? Nikdo už nevidí, že auto je na úvěr a dům na třicetiletou hypotéku, kterou je třeba každý měsíc splácet. Lidé neznají podrobnosti, a proto raději takového člověka nazvou na samém začátku raději zlodějem. Podobně je to i v mém případě. Na samém začátku v době, kdy jsem byl zadržován v Egyptě, mě někteří lidé odsoudili jako vraha. Nikdo z těchto lidí si nechce připustit jinou možnost, jak se to mohlo vše odehrát. Takovým lidem jen stačí, co se dočtou v bulváru, 
a rozhodnutí soudu už je nezajímá.

Kdo při vás ještě stojí, kdo vás podporuje a věří vám?
Podporuje mě a věří mi rodina, kamarádi, přátelé, ale také lidé, které znám pouze z dopisů. Jsou tu také lidé, které vůbec neznám, a vyjadřují mi svou podporu. Jsou to lidé, kterých si velmi vážím. Samozřejmě velkou podporu mám u rodičů a paní doktorky Rejžkové.

Rodina vaší tragicky zemřelé manželky se postavila proti vám, jak to vnímáte?
Byl to pro mě doslova šok, že se otec Moniky takto zachoval. Známe se téměř jedenáct let a po celou dobu byl náš vztah velmi dobrý. Byl jsem 
s ním po celou dobu téměř každý den v kontaktu. Za jedenáct let už by mohl vědět, jaký jsem. Bohužel ale uvěřil nesmyslnému obvinění a lžím, které píše bulvár.

A co vaše sestra?
Na samém počátku při mě moje sestra Lenka pevně stála také, až do doby, kdy ji kriminalista, který vedl tento případ, začal ovlivňovat a vštěpovat jí svůj názor, jak se vše mělo odehrát. Potřeboval mou sestru poštvat proti mně a to se mu také podařilo. Podával jí informace ze spisu, na které bylo uvaleno informační embargo. Už několik týdnů před mým zatčením měla Lenka jako jediná informace, že obvinění bude založeno na usmrcení za použití elektrického proudu. Lenka tak ovlivňovala naše rodiče, když jim říkala, že se budou divit, až mě policie zavře. Že kdyby rodiče věděli
to, co ví ona, tak mi věřit nebudou. Potřeboval snad kriminalista, který vedl vyšetřování, ovlivnit také moje rodiče? Abych už neměl nikoho, kdo by při mně stál? Kriminalista dosáhl svého, poštval proti mně mou sestru, ale moje rodiče se mu poštvat proti mně nepodařilo.

Jaký byl váš vztah s vaší ženou? Tvrdí se, že byla cílevědomá, energická, vzorná maminka. Jaká byla doopravdy manželka?
Náš vztah a manželství byly jako každé druhé. Veškerý svůj volný čas jsem se věnoval Monice a Klárce. Společné výlety, nákupy a také akce s kamarády. Monice jsem vždy plně věřil a nikdy jsem jí nic nezakazoval. Je pravda, že chování Moniky se poslední dobou hodně změnilo. Především ale byla moje žena, kterou jsem po celou dobu našeho vztahu opravdu hodně miloval.

Měla mít deprese, proč?
O tom, že Monika brala léky, které se předepisují na potlačení deprese, jsem neměl ani tušení. Dnes zjišťuji, že Monika měla mnoho tajemství 
a jedno z nich bylo užívání léku potlačujícího deprese.

Je vám vyčítán váš věcný, až chladný přístup k tragédii, možná proto jste veřejností označován jako viník. Co byste k tomu řekl?
Některá veřejnost mě označuje jako viníka jen proto, že snad málo pláču nebo se tvářím chladně. Kdybych snad více plakal a tvářil se jinak, tak by bylo snad vše jinak. Veřejnost by tím byla spokojena?

Mnoho lidí zaráží váš přístup 
k médiím. Přece jen, ne každý, komu se stane taková tragédie, má potřebu se vyjadřovat 
v médiích. Proč jste to udělal?
K tomu chci říct jen jednu věc a pochopí to pouze člověk, který měl možnost poznat, jak média a bulvár u nás pracují. Řeknou vám, že máte možnost se vyjádřit osobně, ale pokud se nevyjádříte, tak to udělají za vás. Dnes už vím, že obě tyto možnosti jsou špatné, ale třetí možnost tady není.

Vím, že to není jednoduché, ale jak se k vám chovají ve vazbě? Jak vazbu snášíte?
Chování zaměstnanců vazební věznice je velmi profesionální a po celou dobu jsem se nesetkal se špatným zacházením. Každý další den ve vazbě je pro mě velmi psychicky náročný. Využívám možnosti odborné pomoci paní psycholožky. Je to jediný člověk, který zde má mou důvěru. Hodně času věnuji čtení výpovědí a znaleckých posudků a kontaktu se svou advokátkou.

Co ostatní vězni, jste s nimi 
v kontaktu?
Mám zde jiný režim, a proto kontakt s vězni nemám.

Kdybyste to byl vy, kdo zabil svou rodinu, přiznal byste se?
Při výslechu na policii jsem byl pod velkým psychickým nátlakem, takovým, že by člověk, který by spáchal tak závažný trestný čin, podlehl 
a přiznal se.

Vývoj kauzy
* Matka s dcerou zemřely loni 30. července v hotelu Titanic Palace v egyptské Hurghadě, kde rodina trávila dovolenou. 
* Kramný prohlásil, že všichni tři předtím trpěli střevními 
a žaludečními problémy. Egyptská policie podezřívala ze smrti obou žen právě Kramného, který až do října musel zůstat 
v Egyptě. 

* Moravskoslezští policisté obvinili Kramného z vraždy koncem února. Dosud příčinu úmrtí nekomentují. Stejně tak zatím nebyly zveřejněny výsledky pitvy či výsledky testu na detektoru lži, který Kramný podstoupil. 

* Kramný, který je ve vazbě, vinu od počátku popírá. Svůj postoj nezměnil. V průběhu šetření změnil advokáta. 
m Podle policie byly matka 
s dcerou zabity elektrickým proudem. Vyšetřování brzdí fakt, že egyptská policie nespolupracuje. 
* Advokátka Petra Kramného Jana Rejžková chystá kvůli vazbě ústavní stížnost.