Při střelbě tehdy neznámý pistolník zranil jednoho z návštěvníků této proslulé zábavní zóny.

Podle senátu zmáčkl spoušť zbraně pětadvacetiletý David Dembinski z Bohumína. Za to jej čeká pětiletý pobyt za mřížemi. Dembinski, který svého času patřil k šéfům radikální pravicové mládeže na Ostravsku, si trest odpyká ve věznici s ostrahou.
Mimořádná opatření

Vyhlášení rozsudku doprovázela mimořádná bezpečnostní opatření. Dembinského přivedli do jednací síně maskovaní příslušníci vězeňské služby se samopaly, brokovnicemi a pistolemi. Obžalovaný měl po celou dobu pouta na rukou.

K incidentu došlo koncem července loňského roku před barem Divoké kočky. Dembinski zde podle soudu po krátké hádce a drobné potyčce vystřelil na čtyřiadvacetiletého muže z Olomoucka. Naštěstí mu nezpůsobil vážná zranění. Kulka prošla ramenem a letěla ještě padesát metrů mezi davem návštěvníků procházejících Stodolní ulicí. Jako zázrakem nikoho dalšího nezasáhla. Kromě Dembinského, který nasedl do auta a ujel, byl na místě i další člověk, jehož totožnost se však nepodařilo zjistit.
Strach

Samotný proces probíhal v atmosféře strachu. Svědci nechtěli vypovídat, někteří se odmítli dostavit k hlavnímu líčení z důvodů blíže nespecifikovaných obav. S neochotou lidí cokoliv říct se setkali již policisté, kteří tento zločin vyšetřovali. Přestože na místě byla řada přihlížejících, nikdo prý nic neviděl. Kriminalisté však díky informacím z podsvětí záhy věděli, kdo by mohl být oním střelcem. „Kdo je pachatelem, se stalo veřejným tajemstvím. Postřelený muž i svědci však měli strach,“ řekl již dříve severomoravský policista Alex Michálek.

Podle policie střelbou vyvrcholilo vyřizování účtů mezi dvěma skupinami podnikatelů, které měli zastupovat právě Dembinski a muž z Olomoucka.
Nebyl jsem tam

Dembinski vinu popřel. „Já jsem nestřílel, neměl jsem k tomu žádný důvod. V době střelby jsem na Stodolní ulici vůbec nebyl," tvrdil Dembinski, který zdůraznil, že v době incidentu řešil pracovní záležitosti na slovensko-maďarské hranici. V zahraničí údajně i přespal, odmítl však říct, u koho. Co se týká zraněného návštěvníka Stodolní ulice, vůbec prý neví, o koho jde. „Nikdy jsem s ním nejednal, neznám ho,“ hájil se Dembinski. Soud mu ale neuvěřil. Dembinskému nepomohla ani nejistá výpověď postřeleného muže, který prohlásil, že si není zcela jistý, zda je Dembinski oním střelcem. „Je to tak padesát na padesát. Fakt nevím, měl jsem v sobě nějaká piva. Nikdy předtím jsem ho neviděl. Vůbec nevím, proč na mě někdo střílel,“ uvedla již dříve oběť z Olomoucka.
Vydírání

Senát potrestal Dembinského i za další zločiny, které ale se střelbou na Stodolní nijak nesouvisely. Dembinski měl v rámci vymáhání dluhů přinutit výhrůžkami a násilím majitele ostravské restaurace, aby na něj přepsal svůj podnik. Dluh se měl týkat šedesáti tisíc korun, což byla částka za půjčení dvou vozidel. Dembinski i v tomto bodě obžaloby tvrdil, že nic neudělal.

Soud nakonec uznal Dembinského vinným hned z několika trestných činů – pokusu o těžké ublížení na zdraví, vydírání, výtržnictví a nedovoleného ozbrojování. Rozsudek zatím nenabyl právní moci.