Krvavé drama se odehrálo v červenci loňského roku v Ostravě-Hrabůvce.

Milan O. se s nožem v ruce vrhl na známého, který mu krátce předtím během hádky plivl do tváře. Stalo se tak v bytě jejich společné známé, kde se nacházeli i další lidé. Svou roli sehrál i alkohol.

„Zcela nepřiměřeně zareagoval na situaci,“ uvedl na adresu Milana O. žalobce, podle kterého způsobená zranění mohla ohrozit život.

„Toliko náhodou a díky poskytnuté včasné péči nedošlo ke komplikacím, které mohly vést ke smrti,“ konstatoval státní zástupce s tím, že rány směřovaly do břicha a boku.

Milan O. u soudu využil svého práva a odmítl vypovídat. Při dřívějším výslechu uvedl, že si na útok nepamatuje. Prý si jen vybavuje hádku, po které ucítil plivnutí do tváře a také úder do hlavy.

„Najednou jsem ucítil, jako by mi plivnul do obličeje. Co se dělo poté, nevím. Nevybavuji se, že bych ho měl napadnout nožem. Sám jsem z celé záležitosti v šoku,“ vypověděl Milan O. Jak dodal, okolní svět začal vnímat až venku na ulici.

„Nevím, co se mezitím dělo. Pak jsem se ocitl poblíž zastávky. Ani nevím, jestli to byla autobusová, nebo tramvajová zastávka,“ řekl Milan O. Jak zdůraznil, pokud muže skutečně bodl, musel tak udělat ve strachu o svůj život. Z dotyčného měl totiž kvůli jeho údajné násilnické povaze strach.