„Jde o první takovýto případ jízdy v protisměru v uvedeném úseku,“ řekla Deníku Eva Michalíková z moravskoslezské policie. Řidiče se dosud nepodařilo vypátrat. Kolik vozidel v protisměru minul, není jasné. 

Roman P. u ostravského soudu s pouty na rukou i nohou v doprovodu vězeňské eskorty.
Ostravský hrabě Monte Christo odešel zklamaný. Odvolací soud mu zpřísnil trest

Motoristu čekají problémy. V lepším případě půjde o dopravní přestupek s hrozbou několikatisícové pokuty, v tom horším – v závislosti na dalších okolnostech – by se mohlo jednat o trestný čin obecného ohrožení.

„Řidič vozidla Škoda Fabia červené barvy opustil silnici na sjezdu k ulici 17. listopadu. Jízdu zachytila palubní kamera svědka, ale registrační značku se doposud nepodařilo zjistit,“ řekla Michalíková s tím, že vozidlo jelo v protisměru 27. února kolem 10.55 hodin. Policisté věří, že jim v odhalení řidiče pomohou další svědci, kteří na palubních kamerách vozidlo zachytili. 

Video jízdy v protisměru na Rudné

Zdroj: PČR

„Policisté se obracejí na možné svědky této události, případně na řidiče vozidla Škoda Fabia, aby se obrátili na linku 158 nebo na kterékoliv oddělení Policie ČR,“ doplnila Michalíková. 

Otevření časové schránky která se našla v kostele Navštívení Panny Marie v Zábřehu, 5. března 2020 v kostele Svatého Ducha v Ostravě.
Co skrývala věž nejstaršího kostela v Ostravě-Jihu? Také vzpomínky na vraha!

Moravskoslezští policisté čas od času řeší jízdu v protisměru. Až dosud se to ale většinou týkalo jen dálnice D1.

Zřejmě nejdramatičtější situace, která skončila i kolizí, se stala v září předloňského roku na ostravské části D1. Pětaosmdesátiletý řidič osobního vozidla se na nájezdu v Ostravě-Mariánských Horách dostal do protisměru a pokračoval v jízdě směrem na Olomouc. Zavinil drobnou kolizi, poté se před klimkovickým tunelem otočil a vracel se – již ve správném směru – do Ostravy. Senior za volantem vyděsil řadu motoristů. Jeden z nich musel vjet na krajnici, kde se jeho auto převrátilo na bok. Vše se naštěstí obešlo bez zranění.