Stalo se 27. července okolo 17.30 hdin v Opavské ulici v Otravě-Svinově na autobusové zastávce Svinovské mosty. "K poškozeným přistoupila neznámá žena s mužem a dožadovali se peněz, které jim údajně měl jeden z mužů dlužit. Poté, co poškozený řekl, že žádné peníze nedluží, rozhodli se peněz zmocnit násilím. Podezřelý muž poškozeného svalil ze sedačky na zem a držel ho v tzv. „kravatě“. Poté ho ještě fyzicky napadl," líčí mluvčí policie Eva Michalíková.

Ostravské planetárium. Ilustrační foto.
Noční oblohu v Ostravě rozzáří ve středu roj meteorů. Planetárium zve

Poškozená žena sice chtěla ze svého mobilu zavolat na linku 158. Podezřelá žena jí v tom ale násilím zabránila. "Pachatelé na místě nakonec odcizili mikinu černé barvy s kapucí značky Hockey s vyobrazením obličeje postavy "Hellraiser" bílé barvy, ve které byla finanční hotovost a skateboard značky Ambassador. Celková škoda tak byla způsobena okolo 10 tisíc korun," doplňuje mluvčí policie. 

Policie žádá veřejnost o pomoc v pátrání 

Policisté žádají veřejnost o pomoc a spolupráci při ustanovení totožnosti osob z fotografie. V případě možného nálezu odcizených věcí, lze informace také kdykoli telefonicky sdělit na bezplatné lince 158. Pachatelům hrozí pobyt za mřížemi až na 10 let.

K TÉMATU

Policejní popis podezřelých:

Ostravští kriminalisté ze 4. oddělení obecné kriminality prověřují okolnosti zvlášť závažného zločinu loupež, které se dopustili dosud dva neznámí pachatelé.Zdroj: PČRŽena: vysoká asi 170 cm, štíhlá, zdánlivého věku 25 – 30 let, tmavé vlasy po ramena. V uších náušnice tzv. „tunely“. Na obou lýtkách má žena výrazné tetování ve tvaru mašle, či andělských křídel a pravé předloktí má celé pokryté neurčitým tetováním.
V době spáchání skutku měla na sobě: maskáčové tílko, světle džínsové kraťasy, na nohou bílo červené tenisky a na zádech růžový batoh.

Muž: vysoký asi 190 cm, štíhlý, zdánlivého věku 40 let, tmavé vlasy. Na tváři má vousovou bradku a má výrazný špičatý nos. Vadu řeči – šišlání z důvodu chybějících zubů.

K okresnímu soudu v Karviné byl předveden Zdeněk K., kterého policie obvinila z vraždy a obecného ohrožení v souvislosti s požárem domu v Bohumíně, 11. srpna 2020.
Žhář z tragédie v Bohumíně jde do vazby. K soudu dorazil v neprůstřelné vestě