Lidé je nejprve upozornili na muže a ženu, kteří obcházeli domy v Ostravě-Porubě a údajně nutili seniory k podepsání nějakého formuláře. Kdo nepodepíše, bude prý muset jet do Prahy.

„Chtěli mi vnutit formulář a měl jsem ho podepsat, jinak bych prý musel jet do Prahy,“ uvedl jeden ze seniorů. I druhý oslovený svědek potvrdil neurvalé a drzé chování podezřelých. Prodejci však něco takového odmítli. Tvrdili, že pouze kontrolují, zda je na poukázkách SIPO u seniorů reklama firmy.

DALŠÍ PŘÍPAD

O hodinu později strážníci na prodejce tentokrát jen muže narazili v Ostravě-Porubě znovu. „Pouze zjišťuji, jestli je na SIPO formuláři reklama naší firmy,“ prohlásil obchodník a vzápětí vytáhl průkaz označený jako certifikovaný terénní pracovník s názvem firmy.

„Ke dvěma podobným událostem podomního prodeje došlo také v městské části Hrabůvka. Zde oslovovali podomní prodejci klienty s možností získat slevovou kartičku,“ uvedla Michaela Michnová z ostravské městské policie. Prodejce čeká správní řízení, ve kterém mohou dostat několikatisícovou pokutu.