Soud Pustějovského uznal vinným z pokusu o těžké ublížení na zdraví. Hrozilo mu pět až dvanáct let žaláře.

Pustějovský by měl nastoupit do věznice s ostrahou. Verdikt je pravomocný. Žalobce i obžalovaný se vzdali práva na odvolání.

K činu došlo v srpnu loňského roku ve Slezské Ostravě. „Byla to ode mě blbost. Lituji toho, co jsem udělal," prohlásil Pustějovský, který osudného dne stejně jako jindy popíjel s kamarády z řad bezdomovců. Opilou přítelkyni nechal ležící za obchodem ve Slezské Ostravě. Večer se po ní začal shánět.

Našel ji spící v dřevěné boudě u svého známého. Pokusy o její probuzení byly marné. Rozzlobený Pustějovský na mužovo adresu pronesl několik výhrůžek. Vzápětí venku škrtl zapalovačem a zapálil igelitovou tašku s oblečením, kterou přiložil ke stěně provizorního příbytku. Z něj zanedlouho vyšlehly plameny. Jen shodou okolností nikdo nezemřel. Muž obývající boudu ženu v posledních okamžiku vynesl.

„Chtěl jsem jim jen trochu zadýmit. Vůbec mě nenapadlo, že to chytne," vypověděl před soudem Pustějovský.

Že bouda lehla popelem, se dozvěděl až druhý den, kdy ho zadržela policie. Se svou družkou, která málem uhořela, se stýkal ještě několik týdnů. Poté se rozešli.

Pustějovský byl původně souzen na svobodě. Letos v říjnu, kdy se schylovalo k vynesení rozsudku, však nečekaně přestal docházet k soudu. Proto byl na něj vydán zatykač. Policie ho zanedlouho našla a zadržela. Skončil ve vazbě a ke včerejšímu hlavnímu líčení jej přivedla vězeňská eskorta. Proč se ukrýval, nedokázal vysvětlit. Uvedl jen, že ho vyhodila jeho nová přítelkyně a nevěděl, co si má počít.