Prostřednictvím hostesek jim na ulici nabízel za jednu korunu krém na křečové žíly. Zájemci měli jen podepsat doklad o převzetí, případně podpisem vyjádřit souhlas s výhodným členstvím v drogistickém klubu. Současně byli ubezpečeni, že s tím nejsou spojeny žádné finanční závazky. Ve skutečnosti se ale upsali k uhrazení poplatku 4650 korun. Lidem začaly později chodit výzvy k zaplacení, ve kterých nechyběla slova o vymahačské firmě a exekuci. Někteří raději zaplatili, většina to ale odmítla a obrátila se na policii.

Bývalý kulturní dům Dolu Dukla září novotou. Nový majitel jej postupně opravuje.
Proměna kulturního domu bývalého Dolu Dukla

Muž nejprve stanul před Krajským soudem v Ostravě, který mu vloni na jaře vyměřil šest let vězení. Jan M. se odvolal k Vrchnímu soudu v Olomouci, kde ve čtvrtek částečně uspěl.

„Ke snížení původního šestiletého trestu o jeden rok jsme přistoupili vzhledem k jeho míře účasti na spáchaném podvodu, vzhledem k tomu, že se jedná o jeho první trestní řízení a také vzhledem k tomu, že velká část podvodu zůstala ve fázi pokusu, přičemž dokonaná škoda byla kolem půl milionu korun,“ uvedl mluvčí vrchního soudu Stanislav Cik.

Karel Gott v Havířově.
OBRAZEM: Havířovská vzpomínka na Karla Gotta

Kromě Jana M. byl stíhán i jednatel společnosti Zdeněk S. Ten ale v průběhu trestního řízení zemřel. Jak již dříve Deníku řekl státní zástupce, ani jeden z mužů nebyl pravděpodobně hlavním organizátorem. Celou strukturu firmy, ani to, kdo stál za jejím vznikem, se nepodařilo zjistit.