Po prozkoumání videozáznamů kriminalisté získali záběry vozidla, kterým mohl agresor nedlouho předtím cestovat.

„Aktuálně pátráme po osádce osobního motorového vozidla, zřejmě tmavé barvy. Automobil přijel pár minut před půlnocí ve čtvrtek 25. května po ulici Mariánskohorské ve směru od části Přívoz na ostravskou křižovatku U Vodárny. Zařadil se do pravého jízdního pruhu. Řidič vozu čekal na zelenou a kolem 23.57 hodin z místa spolujezdce zřejmě vystoupil podezřelý muž. Nato předmětný automobil z místa odjel na ulici Martinovskou. Není vyloučeno, že dále odbočil na ulici Sokolovskou,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková.

Na všech záběrech v přiložené fotogalerii je vůz, z něhož podezřelý muž vystoupil, zachycený kamerami na různých místech v Ostravě.

"Znovu se obracíme na veřejnost s žádostí o pomoc při pátrání po pachateli a přikládám fotografie vozu, jehož osádka může sdělit zásadní fakta ve věci. Zejména řidič vozu či další svědci mohou klíčové informace k věci sdělit na lince 158," doplnila policejní mluvčí.

Neznámý muž na záběru kamery.
VIDEO: Muž v Ostravě chtěl znásilnit mladou ženu. Zachránil ji náhodný svědek

Neznámý násilník pak zřejmě na tramvajové zastávce Nová Ves Vodárna nastoupil kolem 23.59 hodin do tramvaje číslo 4 jedoucí směrem na Porubu. Ve voze byla i oběť. 

Muž měl nastoupit posledními dveřmi. Oba vystoupili v Třebovicích.

Na ulici ženě navrhoval, aby se za peníze obnažila. Když odmítla, napadl ji a odtáhl. Bránila se a násilníkovi způsobila poranění. V poslední chvíli se objevil náhodný svědek, před kterým útočník utekl.

Jak dále uvedla Gabriela Holčáková, muž měl na obličeji a oblečení zřejmě krev, čehož si mohl někdo všimnout. Informace o podezřelém i vozidle lze sdělit na linku 158.

Neznámý muž na záběru kamery.
Dva vážné sexuální zločiny v Ostravě: podobnost čistě náhodná?