Vloni v září ženu navštívil v Karviné s tím, aby mu vrátila prsten. Když mu otevřela dveře, vrhl se na ni. Chytil ji pod krkem a natlačil do bytu.

„Povalil ji na postel a několika desítek sekund ji rdousil, čemuž se poškozená aktivně bránila snahou o jeho odtlačení a křikem o pomoc. Následně vzal žehličku na vlasy a přívodní kabel jí omotal kolem krku a utáhl. Razantně ji škrtil po dobu několika minut, kdy zůstala ležet bez známek života,“ uvedla státní zástupkyně.

Když si násilník uvědomil, co udělal, začal svou expřítelkyni oživovat. Současně přivolal záchrannou službu. Žena sice útok přežila, utrpěla však trvalé poškození mozku v důsledku dušení a nedostatečného okysličení.

Závěť, vražda, pokus o sebevraždu. Soud uzavřel rodinnou tragédii na Karvinsku.
Brutální vražda exmanželky a zabití společných psů. Kauzu uzavřel soud v Ostravě

Jaroslav H. se k činu přiznal. U soudu se k události nechtěl vyjadřovat. „Nemám už k tomu co uvést, vše jsem již řekl,“ prohlásil.

Se státním zástupcem uzavřel dohodu o vině a trestu, kterou v úterý krajský soud schválil. Obžalovaný za mřížemi stráví dvanáct let. Hrozilo mu až dvacet let žaláře. Zdravotní pojišťovně musí zaplatit 3,3 milionu korun, což jsou dosud vyčíslené náklady na léčbu.