Na místě zjistili, že bylo rozbito okno, jsou otevřené dveře a došlo k poškození novostavby.

„Prakticky okamžitě pes Hero rozeznal pachovou stopu, a že to bylo stopa správná, nasvědčovaly i krevní stopy, které policisté objevili u rozbitého okna a v blízkosti domu," popsala postup případu mluvčí krajských policistů Gabriela Holčáková. Dodala, že pachovou stopu pak Hero sledoval více než tři sta metrů k nedaleké silnici.

„To bylo klíčové místo, kde v pátrání pomohli i místní policisté díky své znalosti teritoria. Vytipovali blízké osídlené místo, kde Hero rozeznal pachovou stopu v danou noc již podruhé," doplnila Holčáková.

Po sedmi stech metrech bylo pátrání u konce. Hero neomylně zastavil u jednoho ze stanů, kde přebývají bezdomovci a štěkotem varoval na pachatele.

„Jednapadesátiletý muž reagoval na výzvy policistů negativně a vulgárně. Dechová zkouška muže vykázala hodnotu 1,2 promile alkohou. Pozornost policistů u podnapilého upoutalo také krvavé zranění na ruce," dodala podrobnosti tisková mluvčí s tím, že podezřelý byl v posledních třech letech již pro podobnou trestnou činnost odsouzen.

„Škoda na majetku, kdy muž měl vniknout do domu, poškodit instalované elektrokabely, bednění a fasádu i rozbít okno, byla předběžně vyčíslena na 6200 korun. Podezřelý se k činu doznal, vyjádřil lítost nad svou agresivní reakcí vůči policistům i faktem, že poškodil novostavbu," doplnila Holčáková s tím, že vzhledem k faktu, že muž byl v posledních třech letech již pro obdobnou činnost odsouzen, hrozí mu nyní trest odnětí svobody až na tři roky.