Zkrat u trolejového vedení v blízkosti železniční stanice Ostrava-Vítkovice způsobili v úterý ve dvě hodiny ráno dva již v minulosti trestaní muži ve věku třiašedesáti a šestačtyřiceti let.

„Nejprve se jim podařilo pilkou na železo přeřezat napínací lano u stožáru trakčního vedení. Tím došlo k prověšení bronzového směrového lana, které přejel projíždějící nákladní vlak. Tím došlo ke zkratování trolejového vedení a vyřazení zařízení z činnosti," uvedl k případu policejní důstojník Petr Svoboda.

Vše nabralo rychlý spád. Jak dále uvedl Petr Svoboda, strojvedoucí vlaku a výpravčí ze stanice Vítkovice zjistili, že je strhnuta trolej, hned vyrozuměli techniky a poté, co zjistili, že chybí napínací lano v délce sedmdesáti metrů, přivolali policisty.

„Na místo okamžitě vyjela hlídka z oddělení železniční policie a také hlídka psovodů se svými svěřenci. Služební němečtí ovčáci Hero a Ikar už v minulosti mnohokrát dokázali, že jsou v podobných případech velmi užiteční. Zatímco Ikar neomylně v parku před nádražím označil dva svazky měděného lana v délce přibližně sedmdesát metrů a sportovní tašku s pracovním nářadím, Hero po chvíli v témže parku upozornil na dvě osoby, které se vzdalovaly od nádraží," doplnil policejní důstojník.

Muži se na místě přiznali. Oba si pak převzali policisté z železničního oddělení.

V současné době jsou již pachatelé obviněni z trestných činů krádeže a poškození a ohrožení provozu obecně prospěšného zařízení. Hrozí jim až šestiletý trest odnětí svobody.