„Až na vskutku ojedinělé případy nezaznamenáváme porušení dodržování tohoto krizového opatření návazného na vyhlášení nouzového stavu,“ uvedla Soňa Štětínská z moravskoslezské policie. 

Neznámý autor v Kozmicích (u Hlučína) rozvěšel po vesnici texty které mají lidem připomenou ať nosí roušky.
PODÍVEJTE SE: Jsme furt "kraj razovity", takto si tu propagujeme roušky

Plné ruce práce měli policisté společně s celníky a vojáky na hranicích s Polskem a Slovenskem. Za poslední tři dny zkontrolovali ve směru do České republiky téměř 18 900 vozidel, z opačného směru se jednalo o více než 19 600 vozidel.

„Vstup do republiky byl odepřen 158 osobám, vycestovat z republiky bylo odepřeno 278 osobám,“ dodala Štětínská s tím, že vozidla jsou nyní odbavována průběžně. 

Ostravští hasiči natočili propagační video Rouška je sexy.
OSTRAVŠTÍ HASIČI: Rouška je sexy! Podívejte se na jejich orginální video

Policisté také dohlížejí na dodržování zákazu pohybu mimo bydliště bez zakrytých úst a nosu, zaměřují se i na místa, kde by se mohlo scházet větší množství osob, což by znamenalo zvýšení přenosu infekce.

„Aktuální situace klade na moravskoslezské policisty vzhledem k množství zajišťovaných činností a rozloze kraje vskutku vysoké nároky. I přes vyhlášený nouzový stav však i nadále sloužíme veřejnosti a plníme, byť v upraveném režimu služby, nám stanovené úkoly. Vnímáme dopady nastalé situace na občany, nejednáme tudíž primárně represivně, ale přistupujeme k řešení věcí citlivě, uvážlivě a s pochopením,“ řekla Štětínská, která poděkovala veřejnosti za podporu.

„Občané našili například desítky roušek pro policisty nebo nám věnují nakoupené až stovky těchto ochranných prostředků,“ uzavřela Štětínská.

Ilustrační foto.
Ostravská Fakultní nemocnice propustila domů ženu uzdravenou z koronaviru
ŠITÍ ochranných roušek u předsedy vietnamského spolku v Ostravě-Kunčicích.
PODÍVEJTE SE: Vietnamská solidarita v Ostravě, šicí stroje se nezastavují