Počet stíhaných osob se tak v těchto dnech zvýšil na sedmnáct. Jeden z nich je ve vazbě. Všem jako členům organizované skupiny hrozí až dvanáct let vězení.

Podle kriminalistů šlo o detailně naplánovanou a sofistikovanou akci, která se odehrála 7. října v Březové na Opavsku. Fandové Opavy se vraceli z Brna, kde fotbalisté Opavy kvůli rekonstrukci svého stadionu hráli část sezony. Baníkovci jejich vozidlo Škoda Octavia sledovali.

Další skupina připravovala past na silnici mezi Fulnekem a Opavou. Před odbočkou na obec Březová fingovali defekt a předstírali výměnu kola. Když u nich Opavané zastavili, najela další vozidla.

Z nich vyskákali muži v kuklách a obestoupili škodovku. Rozbili čelní sklo a okno u řidiče. Ze zapalování vytrhli klíčky, které odhodili do pole. Z kufru ukradli batoh s opavskými vlajkami a dalšími věci.

Vše vyšlo najevo poté, co řidiči nezbylo nic jiného, než kontaktovat policii. Násilníci totiž poničili jeho služební vozidlo. Je pravděpodobné, že v případě poškození svého vozidla by postupoval jinak.