Policisté žádají veřejnost o pomoc při dopadení lupiče, který počátkem června v Ostravě-Zábřehu na přechodu pro chodce přepadl seniorku (77 let). Snažil si jí vzít kabelku. Nakonec neuspěl a s prázdnou utekl. Během přetahování důchodkyně spadla na zem a utrpěla lehčí poranění. Svůj majetek však dokázala ubránit.

Ke zločinu došlo 3. června zhruba pět minut před 22. hodinou v Ostravě-Zábřehu v ulici Výškovické, konkrétně na přechodu pro chodce u tramvajové zastávky Kino Luna.

„Žena šla přes přechod pro chodce, přičemž neznámý uchopil její kabelku, načež se jí snažil zmocnit takovou intenzitou, že 77letá žena upadla na vozovku. Kabelku svírala a volala o pomoc. Současně křikem označila muže specifickým pojmem. Podezřelý z místa činu utekl bez zavazadla oběti. Při incidentu žena utrpěla lehká poranění bez nutnosti jejich ošetření lékařem,“ uvedla mluvčí moravskoslezské policie Gabriela Holčáková s tím, že policisté během vyšetřování zajistili kamerové záznamy.

Zdroj: Policie ČR

„Muž přicestoval k místu události tramvají linky číslo 11, nastoupil na zastávce Mariánské náměstí a vystoupil na zastávce Kotva,“ dodala Holčákové. Pokud někdo člověka na záznamu pozná, měl by volat linku 158.