„V současné době se zabýváme aktivitami, které směřují k hnutí Poetrie. V této chvíli žádné konkrétnější informace zveřejnit nemůžeme, neboť bychom mohli zmařit veškerou snahu našich detektivů, která byla v této věci vyvinuta,“ uvedl Hanták.

Na internetu se v souvislosti s hnutím Poetrie často hovoří o využívání a sexuálním zneužívání dívek. „Žádné informace, které se objevují na otevřených veřejných zdrojích, komentovat nebudu. Nic nebudu potvrzovat ani vyvracet. Pro nás je to citlivá záležitost. Mohlo by to zhatit naše úsilí,“ reagoval Hanták, podle kterého by policii velmi pomohlo svědectví studentů a lektorů ezoterické školy Poetrie. „Mohli by nám poskytnout nějaké relevantní informace vztahující se k tomuto duchovnímu hnutí,“ uvedl Hanták.

Útvar pro odhalování organizovaného zločinu ve čtvrtek požádal policejní oddělení na řadě míst České republiky o zveřejnění následující výzvy. „Policie České republiky žádá studenty a lektory ezoterické školy Poetrie i další osoby, které mohou sdělit informace k duchovnímu hnutí Poetrie, aby se přihlásili na telefonním čísle +420 739 881 270 nebo emailové adrese: policie.poetrie@seznam.cz.“ Jak na závěr uvedl Hanták, studenti a lektoři ezoterické školy Poetrie mohou být z různých koutů České republiky. „Proto jsme zvolili tuto formu výzvy,“ prohlásil Hanták.