„Bylo zahájeno trestní stíhání provozovatelů nočních podniků, v nichž se poskytovaly sexuální služby za úplatu. Někteří obvinění se k vytýkanému jednání zcela doznali," uvedla Barbora Zajícová z Okresního státního zastupitelství v Ostravě.

U dvanácti obviněných státní zástupce požádal Okresní soud v Ostravě o uvalení vazby. V ní nakonec skončilo devět osob. U všech existují obavy z toho, že by mohli ovlivňovat svědky. Tři lidé byli propuštěni a jsou nyní stíháni na svobodě. Deníku to řekl mluvčí Okresního soudu v Ostravě Alexandr Dadam.

Anděl

Razie s krycím názvem Anděl proběhla v řadě ostravských erotických klubů, které po zátahu zůstaly uzavřeny. „Akci předcházelo několikaměsíční prověřování. Provedli jsme pětadvacet domovních prohlídek a prohlídek jiných prostor," řekla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková. Policisté zajistili mobilní telefony, SIM karty, počítače a další techniku. Zajímali se také o účetní, daňové a jiné doklady.

DOČTETE SE 
UŽ V DNEŠNÍM, ÚTERNÍM TIŠTĚNÉM VYDÁNÍ DENÍKU.

Vychází s pravidelnou přílohou Ostrava plus.

Deník v pondělí navštívil jeden z klubů, kde policisté v nočních hodinách zasahovali. Viditelně označený objekt u frekventované silnice byl zavřený, na zvonění nikdo nereagoval. Na vývěsní tabuli s provozními hodinami se nacházel kontakt na vedoucího klubu. Jeho telefon byl však nedostupný. Podle zjištění Deníku muže zatkla policie, která požádala o jeho vzetí do vazby.

Bílé oblečení

Obyvatelé okolních domů Deníku řekli, že k podniku přijelo několik policejních vozů. „Kromě klasických policistů tam údajně dorazili i kriminalisté v bílém oblečení. Měli na sobě takové ty igelity, které se používají například při vyšetřování vražd. Asi kvůli stopám. Ale více k tomu nevím," uvedl jeden z místních, který má s návštěvníky klubu špatně zkušenosti. „Chodili mi přes pozemek, dělali rachot, nadávali, hulákali. Mnozí vypadali jako pod vlivem drog. Třeba tu na silnici seděla do půl pasu obnažená holka. Jindy se tu nějaký chlap přímo na cestě vykálel. Často jsou opilí, ale někdy se chovají jako zdrogovaní," dodal starousedlík. Podle informací Deníku ale policisté v klubu drogy nenašli, pouze jedna z prostitutek měla u sebe menší množství marihuany.

Ilustrační fotoMístním také vadí, že k podniku jezdí jeden taxík za druhým. „Taxíky se tu točily prakticky od večera do rána. Když jsem odjížděl ráno kolem páté do práce, tak zrovna odvážely návštěvníky," doplnil zdejší obyvatel s tím, že nejlepším řešením by bylo zrušení klubu, ke kterému mají výhrady i další lidé. „Kvůli těm taxíkům tady pořád štěkají psi," doplnil majitel vedlejšího domu.

Vazba

Na několik zadržených byl podán návrh na uvalení vazby, někteří jsou stíháni na svobodě. Platí to například o majiteli erotického klubu z Ostravy-Mariánských Hor, se kterým se Deník telefonicky spojil.

„Ano, týká se to i našeho klubu. Podnik je zavřený. Jsem obviněný a nevím, jestli o tom s vámi můžu mluvit," uvedl majitel, podle kterého se razie uskutečnila na více místech Ostravy.