Výslech se s největší pravděpodobností uskuteční v Praze. Cesta do Ostravy by vzhledem k prodělaným zraněním byla pro Michala Hrůzu velmi náročná, a to i přesto, že se jeho stav zlepšuje. „Co se týká zdravotního stavu Michala Hrůzy, tak Michal v současné době pokračuje v rehabilitaci. Jeho zdravotní stav se rozhodně lepší. Je tam jednoznačně pozitivní posun," řekla Deníku zpěvákova manažerka Martina Tůmová.

Policie zatím jakékoliv informace týkající se zpěvákova výslechu odmítá sdělit. „Vyšetřování pokračuje standardním způsobem, jednotlivé úkony, mezi něž náleží například konkrétní výslech zúčastněných subjektů, specifikovat nebudeme. Nečiníme tak ostatně ani v dalších případech," sdělila mluvčí krajské policie Gabriela Holčáková.

Sdílnější byl dozorující státní zástupce David Bartoš, který potvrdil, že výslech by měl proběhnout v nejbližší době. Kromě výslechu se čeká i na několik zdravotních posudků, poté by případ mohl být uzavřen a po vypracování obžaloby předán soudu. „Bavíme se řádově o týdnech," řekl Bartoš.

Michal Hrůza 16. července vystupoval na ostravském Festivalu v ulicích. Po koncertu navštívil Stodolní ulici. Nad ránem následujícího dne se na ulici dostal do konfliktu se dvěma mladíky. Podle dostupných informací se rvali mezi sebou a zpěvák je chtěl uklidnit. Když jim oznámil, že zavolá policii, vrhli se na něj. Povalili ho na zem, kde jej bili pěstmi a kopali do něj. Jejich počínání zachytily kamery městského monitorovacího systému. I díky nim se podařilo pachatele dopadnout. Oba putovali do vazby, z níž byli později propuštěni.

Michal Hrůza s krvácením do mozku skončil v Městské nemocnici Ostrava, kde se podrobil náročné operaci. Po zlepšení zdravotního stavu byl 11. srpna převezen do rehabilitačního zařízení.