Ke zločinu došlo koncem února letošního roku na parkovišti u ostravského nákupního centra, kde v nočních hodinách zastavilo vozidlo s hudebníky. „Osádka vozu značky Opel Corsa nechala na zadním sedadle kufr a plastové pouzdro s nástrojem, načež odešla na nákup do obchodního centra. Poté, co se muži vrátili, nalezli rozbité sklo dveří vozu a zjistili krádež věcí za téměř 110 tisíc korun. Vzápětí informovali policii," uvedla mluvčí ostravské policie Gabriela Holčáková.

Zloděj se zmocnil hudebního nástroje – mandolíny –, jejíž hodnotu majitel vyčíslil na padesát tisíc korun. Pachatel nepohrdl ani elektrickým piezo snímačem značky Schertler za dvanáct tisíc korun. Odnesl si také oblek a lightbook značky Acer. Hodnota všech věcí činila 110 tisíc korun.

Policisté na muže s mandolínou narazili již 26. února během kontroly. „Tvrdil, že hudební nástroj získal od dvou neznámých lidí," řekla Holčáková.

Kriminalisté však pojali podezření, že dotyčný nemluvil pravdu. Jejich tušení se nyní potvrdilo. Muž se tento týden přiznal, že si cestou na nákup všiml zaparkovaného auta, ve kterém byly na viditelném místě odložené věci. Neodolal, rozbil okno a s lupem se vydal na tramvajovou zastávku. Nakonec si nechal jen hudební nástroj, další předměty podle svých slov vyhodil. Že má v rukou mandolíny, zjistil až doma. „Původně se domníval, že jde o housle. Prostřednictvím internetu pak zjistit, že jde o mandolínu," dodala Holčáková

Ostravští policisté v minulých měsících pátrali i po jiných hudebních nástrojích. Hledali několikeré housle, violu, lesní roh nebo klávesy.