„V létě jsme zaznamenali zvýšený počet krádeží v této lokalitě," uvedl kriminalista Daniel Naivert s tím, že ochránci zákona začali zábavní zóně věnovat zvýšenou pozornost. „Nasadili jsme operativní techniku," řekl bez bližších podrobností Naivert. Policisté mimo jiné detailně zkoumali záběry z městského kamerového systému, který mimo sleduje Stodolní ulici a blízké okolí, využili také informací z různých prostředí.

Ochránci zákona se nakonec dostali na stopu jedenatřicetiletého muže. Zatýkání proběhlo v klidu, zloděj se nepokusil o žádný odpor. „Ani nebyl zaskočený, jakoby to čekal. Dokonce bylo na něm vidět, že se mu trochu ulevilo," řekl Naivert, podle kterého lze o zloději říct, že pochází ze sociálně slabší rodiny. „Nejednalo se však o bezdomovce. Žil na ubytovnách, což ale také představovalo určité náklady," dodal kriminalista.

A právě krádeže v barech a dalších podnicích byly pro pachatele možností, jak získat peníze. „Nedokázal si sehnat práci, krádeže pro něj znamenaly jediný jeho zdroj," doplnil Naivert.

Zloděj využíval alkoholové euforie návštěvníků Stodolní ulice a také lhostejnosti okolí. „Například dívky šly tančit a věci nechaly bez dozoru. Muž nepozorovaně vzal kabelky a odešel," uvedl policista. V taškách byly osobní doklady, hotovost, mobilní telefony a platební karty. „Někdy zkusil přes karty získat peníze, ale nebyl úspěšný," řekl Naivert.

Kradené věci dotyčný prodával na ulici náhodným lidem nebo je nosil do zastaváren. Část lupu se policistům podařilo zajistit. „Nebylo toho ale mnoho," dodal Naivert.

Na první zlodějskou výpravu se muž vydal již v lednu letošního roku, jeho aktivita narůstala během prázdninových měsíců.

Na základě důkazů se muž ke všem činům přiznal. Prohlásil, že byl v tíživé životní situaci a jiným způsobem si peníze nedokázal opatřit.

Policisté ho obvinili z trestných činů krádeže a neoprávněného opatření, padělání a pozměnění platebního prostředku. Ve vězení by mohl strávit až pět let. Je stíhán na svobodě.

„Nabídli jsme mu i pomocnou ruku v podobě informací o institucích a organizacích, které lidem v podobných situacích pomáhají," uzavřel kriminalista.