Při zatýkání asistovaly speciální jednotky z Ostravy, Brna a Hradce Králové. Zakuklenci se mimo jiné objevili v centru Ostravy, kde zadrželi známé drogové „firmy“.

Akci koordinovali zlínští kriminalisté, podle kterých , jde o jeden z nejrozsáhlejších zásahů, a to jak co do počtu zadržených a stíhaných osob v jedné kauze, tak co do počtu nasazených policistů.

„Na několika místech Zlínského, Jihomoravského a Moravskoslezského kraje bylo zadrženo celkem dvaatřicet osob. Kriminalisté nakonec obvinili ze zločinu nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy, za který pachatelům hrozí až desetileté vězení, celkem šestadvacet osob. Deset z nich je stíháno vazebně,“ uvedl Petr Petrželka, vedoucí odboru obecné kriminality zlínské krajské policie s tím, že obviněných je zatím dvacet mužů a šest žen ve věku od 23 do 57 let. Při policejním zátahu bylo odhaleno celkem pět varen pervitinu.

Kolik drogy skupina vyrobila a prodala, kriminalisté zatím neuvedli. „Čekáme na výsledky a závěry znaleckého zkoumání,“ vysvětlil Petr Petržela. Jak dodal, při zásahu byly u zadržených zajištěny finanční prostředky.

(zav, per)