Jak už dříve uvedla moravskoslezská policejní mluvčí Gabriela Holčáková, v průběhu zápasu fanoušci pražského týmu poškozovali zařízení ostravského stadionu, házeli části sedaček a pyrotechniku i do míst, kde se nacházeli pracovníci bezpečnostní agentury.

„Policisté pokračují v nutných úkonech souvisejících s dokumentací protiprávního jednání fanoušků. První dva muži ve věku 38 a 27 let si vyslechli sdělení obvinění pro trestné činy výtržnictví a násilí proti úřední osobě. Starší z mužů byl přitom už pro přečin výtržnictví odsouzen. Nyní mu hrozí trest odnětí svobody až na šest let, mladšímu pak až na čtyři roky,“ upřesnila policejní mluvčí. Jak doplnila, lze předpokládat, že počet obviněných či osob podezřelých z přestupkového jednání se dále navýší.

Policisté také po ohledání místa v sektoru vyhrazeném pro příznivce pražského týmu, kde docházelo k poškození sedaček, upřesnili, že došlo k poškození různých částí celkem 177 sedadel.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě. Fanoušci Sparty.
Sparťané v Ostravě: prohra na hřišti, válka v hledišti. A škoda za 200 tisíc

Jak už Deník informoval, na sobotní utkání Sparty v Ostravě dorazily zhruba tři stovky sparťanských příznivců. Úderem šedesáté minuty museli za nerozhodného stavu 2:2 pod sparťanský sektor naběhnout těžkooděnci a situace se vyostřila.

Už v průběhu utkání byli na osobní svobodě omezeni tři muži ve věku 38, 32 a 27 let, u nichž dechové zkoušky ukázaly hodnoty přesahující dvě promile alkoholu. Dva příznivci Sparty se spolu porvali ještě ve vlaku odjíždějícím krátce po 18. hodině zpět do Prahy (šestatřicetiletý agresor nadýchal 2,7 promile) a další z fanoušků už z nástupiště hodil na projíždějící vlak s fanoušky skleněnou láhev.

Utkání 26. kola první fotbalové ligy: Baník Ostrava - Sparta Praha, 28. dubna 2018 v Ostravě.
Baník v rozbouřeném kotli uvařil Spartu. Vidělo to přes 15 tisíc diváků!